Epilog

19. února 2016 v 21:45 | Anytt* |  Menší než malé množství lásky
A je tu finále :) Díky, že jste to se mnou vydrželi :) Užijte si epilog a mějte se krásně! :)


O rok později


Červnové slunce pražilo, a tak se Pobertové společně s Lily uchýlili do stínu stromu. Rusovláska seděla zády k Jamesovi a opírala se o něj, zatímco jeho přidržoval strom. Ostatní seděli různě rozmístění, Sirius napůl vleže, Remus se zkříženýma nohama a Červíček s nohama nataženýma. Užívali si krásných posledních teplých dní, které kdy v Bradavicích stráví. Před pár dny složili zkoušky OVCE a na výsledky si museli počkat. Proto svůj volný čas věnovali nicnedělání, opalování a loučení s milovanými Bradavicemi.


"To čekání na výsledky bude nekonečný," povzdychl si Remus a rukou si zastínil oči před slunečním paprskem.
"Nemysli na to a užívej si krásného dne," poznamenala Lily a otočila se na Jamese, aby mu mohla dát pusu.
Sirius pozvedl jedno obočí nahoru. "Kdo jsi a co jsi udělala s Evansovou? Ta by tohle za střízliva v životě nevypustila z pusy!"
"Možná, ani kdyby měla v sobě láhev ohnivé whisky," přidal se šokovaný Remus.
Rusovláska se spokojeně uculila. "Řekněme, že jsem před nějakou dobou přehodnotila svoje životní zásady a uvědomila si, co je nejdůležitější," vysvětlila svoje chování.
Sirius se na ni stále ještě podezřívavě díval, ale pochopil, kam tím míří. Uplynul rok od střetu Lily s Kate a jejich kamarádka na to nikdy nezapomněla. Ze začátku jí trvalo dlouho, než se srovnala s tím, co jí bývalá dívka Jamese provedla, a proto se hodně změnila. Vážila si víc života, Jamese a přátel, a naopak polevila v učení. Když však došlo na zkoušky OVCE, vrátila se alespoň na čas do starých kolejí, takže všichni kolem předpokládali, že bude mít všechny předměty nejhůř za jedna.
Myšlenky Pobertů s Lily se teď stočily ke Kate Brownové. Nikdo, kromě Červíčka, však nebyl tak bláhový, aby o ní začal mluvit.
"Jak myslíte, že jí je?" Peter, kterého dívka od samého začátku přitahovala a okouzlovala, se nikdy úplně nevyrovnal s tím, že odešla ze školy a že byla uvězněna v Azkabanu.
James na něj nesouhlasně syknul a zamračil se na znamení, aby o Kate okamžitě přestal mluvit.
Lily to ale z míry nevyvedlo. "Asi jako každému, kdo je v Azkabanu, Červíčku. Není to nic hezkého," uvědomila si, že Kate vlastně i přes všechno to špatné lituje. Podívala se na prsteníček levé ruky, na které se jí třpytil zlatý prstýnek, který jí před pár dny James dal, když ji žádal o ruku. Byla teď nejšťastnější za celý svůj život, a tak nedokázala cítit zášť, když si vybavila tvář Kate. Jenom smutek a lítost. Litovala ji vlastně vždy, ale po té nehodě se bála, že se znovu objeví a bude chtít dokončit to, co se jí nepovedlo. Teď už se však nestrachovala. Usmála se a doufala, že odteď už bude všechno správně.Zoufalost prostupovala celým jejím tělem. Slyšela hlasy a třeštila jí z toho hlava. Merline, já se snad zblázním! Chytila se za hlavu a svírala ji v dlaních. Cítila chlad, bezmoc, vše špatné. Vše, co ve svém životě udělala, se jí vracelo. Rok to snášela, rok si myslela, že už každou chvíli musí zemřít, ale život si s ní příliš krutě zahrával a nechtěl skončit. Chtěl prodloužit to utrpení, bolest, smutek. Mozkomoři i celý Azkaban z ní vysávali každou kapičku naděje a víry.
Ne, už nemůžu, prosím, zbavte mě toho! Oči měla bez jediné jiskry a prosily jen o jedno. O smrt. Zoufale zašmátrala rukama kolem sebe, jako by něco hledala. Po chvíli, pokud to vůbec šlo, se jí rozjasnil obličej a ona v ruce svírala kus ostrého střepu. Slabě zvedla koutky úst a přiložila si ho k zápěstí. Řízla. Na ruce se jí objevily první kapky krve, ale zranění bylo stále jen povrchové. Řízla znovu. Prohloubilo se. Když řízla potřetí, věděla, že už to bude naposledy. A pak se v ní v posledních okamžicích jejího života něco hnulo.

Odpusť mi, mami, že jsem zabila tvoji dceru, kterou jsi tolik milovala a která byla o tolik lepší, než já. Kdybych to všechno měla prožít znovu, řekla bych ti alespoň jednou, že jsem tě měla ráda.

Odpusť mi, tati, vzala jsem ti všechno, co jsi měl rád, dceru, švagra i lásku k lodím a moři. Zklamala jsem tě, protože jsem nikdy nebyla taková, jak sis přál. Nebyla jsem Jess a díky mě nebyla potom ani ona.

Odpusť mi, Jess, zradila jsem tě. Milovala jsi mě a snažila ses na mě dohlédnout jako správná starší sestra. Mrzí mě to. Chybíš mi.

Odpusť mi, Ricku, mohli jste být šťastní. Sdílel jsi všechnu její lásku k moři a lodím a jí jsi miloval víc než svůj život. Měla jsem vám to dopřát.

Odpusť mi, Jamesi, to, že jsem tě milovala. Teď bych udělala spoustu věcí jinak. Kdybych si uvědomila tvoji pravou hodnotu, mohla jsem teď sedět vedle tebe a prohrabávat ti vlasy.

Odpusť mi, Lily, moji nenávist. Přála jsem si mít Jamese jenom pro sebe a ohrozila jsem tvůj život stejně jako ten mé sestry a jejího přítele.

A odpusť mi i ty, Siriusi, že jsem tě využila a intrikovala s tebou. Nebylo to správné, teď už to nejspíš vím. Kdybychom se poznali v jiné době, možná bychom spolu i chodili. Doufám, že jednou s někým budeš šťastný.

Kate naposledy zamrkala a pak se jí srdce zastavilo. Na konci života prosila o odpuštění všechny, kterým ublížila. Nikdy ale neodpustila sama sobě. Ke správnému životu nepotřebovala lásku kluků, které se jí tolik nedostávalo, ani jiného rodiče, ale právě tohle odpuštění, na které nikdy nebyla dost silná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sof Sof | Web | 3. března 2016 v 14:50 | Reagovat

Wow :-D
Tak to je hustý. Je mi líto, že nedokázala odpustit sama sobě.
Ten poslední odstavec na mně zapůsobil. Hodně.
Krásná povídka, Anytt!
PS: Bude nějaká další povídka? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama