Červen 2015

7. První varování

30. června 2015 v 8:00 | Anytt* |  Menší než malé množství lásky
Nazdárek!
Tak je to konečně tady, poslední školní den, předání vysvědčení a pořádná jízda na oslavu prázdnin. Ani nevíte, jak moc jsem se těšila! I když je pravda, že já jsem brala už poslední dva týdny za prázdniny - ve škole jsem skoro nebyla, místo toho jsem si užívala v Paříži a potom v kempu se svými spolužáky :). Včera jsem také viděla film Jurský svět (doporučuji přečíst si, o čem to je ZDE u Rogue, máte to i s jejím názorem - já jsem byla upřímně nadšená, ale možná to bylo také proto, že jsem předchozí tři díly ani neviděla). No a dnes mě čeká již zmiňované vysvědčení, u kterého snad poprvé nevím přesné známky, resp. počet dvojek, vyznamenání mě čeká určitě, takže spokojenost :) Potom si jdeme se spolužáky někam sednout na pokec, pak si jdeme zahrát bowling a večer mě čeká večeře s mamkou :) Takže se na všechno moc těším a doufám, že letošní prázdniny budou naprosto skvělé, když už to dneska tak hezky začíná (doufám, že to také hezky dopadne :D).
No a co se přidávání během prázdnin týče - o prázdninách skoro vůbec nebudu v Praze, tudíž i mimo internet v notebooku. Proto jsem během celých prázdnin přednastavila další otázky HP Challenge, tak doufám, že s tím budete spokojení a napíšete mi třeba i vaše názory :).
No a teď už hurááá na prázdniny, ale také na další kapitolu povídky Menší než malé množství lásky. Předchozí kapitolu najdete TADY, stejně tak bych vám chtěla připomenout poslední dvě jednokapitolové povídky - Uvězněná a Celibát. Komentářů je tam málo a ráda bych znala vaše pocity. A tak přeju příjemné čtení a krásné prázdniny!

Knižní dotazník

23. června 2015 v 11:34 | Anytt* |  Knihy
Asi před měsícem jsem u Rogue a následně u Kaťule narazila na knižní dotazník. Otázky se mi zdály zajímavé, a tak jsem si řekla, že by nebylo na škodu, kdybych si ho také vyplnila. Kdo má chuť, může se přidat :).


1. Bývá ti špatně při čtení v autě?
Většinou ne, ale já si v autě moc nečtu, protože mě tam neustále něco ruší - buď skáče auto nebo si povídají spolucestující, takže se na čtení stejně moc nesoustředím. Dřív jsem si často četla v dopravních prostředcích, ale poslední dobou jsem ráno ráda, když udržím oči otevřené, a odpoledne zase jedu s velkou skupinou lidí, takže se o čtení ani nesnažím :).

Vive la France!

19. června 2015 v 23:42 | Anytt* |  A pak jsem přišla já...

A bylo to tady! Po měsících čekání přišel konečně moment, kdy jsem si mohla sbalit svých pár švestek a po čtyřech letech (a podruhé v životě) opět vyrazit do Francie! Jeden rozdíl tu ale byl. Zatímco první návštěvu jsem absolvovala o prázdninách s mamkou, na druhou exkurzi jsem vyrazila se školou. Bohužel jsme nejeli kolektivně jako třída, ale mezitřídně. Největší zastoupení měly obě třídy tercií (osmý ročník základní školy), no a z našeho ročníku (sexta=druhý ročník střední školy) nás jelo 10, z toho z naší třídy osm. Zájezd do Francie pro nás původně vůbec neměl být a my jsme plánovali, že pojedeme na zájezd do Řecka, ale nakonec jsme kvůli ceně zašli za profesorkou, která měla na starosti Francii a ta nám slíbila, že kdyby bylo málo zájemců, že nás vezme sebou. A tak jsme nakonec jeli!

Celibát

11. června 2015 v 13:03 | Anytt* |  Další povídky
Tuto povídku jsem napsala přesně před rokem. S jejím zveřejněním jsem si počkala tak dlouho jednak proto, že jsem nevěděla, jestli je ten správný čas na to vypustit ji do světa, a jednak proto, že jsem chtěla, aby byla zveřejněná v červnu, protože mi to k tomuto tématu sedlo tak nějak nejvíc. Vyjádřím se k ní ještě na konci článku - nechci totiž prozrazovat, o co v ní jde. Plánuji ještě její druhý díl, ale bohužel mám teďka takovou tvůrčí krizi a ve škole jsem toho měla poslední dobou hodně. Nechám si psaní pokračování pravděpodobně až na prázdniny, až budu mít čas a klid a až si trochu odpočinu. Teď bych vás však poprosila o to, abyste si přečetli první část dvoudílné povídky a okomentovali ji. Zrovna u této tvorby mi na vašem názoru opravdu záleží.
Příjemné čtení :)

Hvězdár (UDG)

3. června 2015 v 16:33 | Anytt* |  Hudba
...prostě oblíbená...