Listopad 2014

Černá přítelkyně

30. listopadu 2014 v 13:27 | Anytt* |  Další povídky
Přesně jak jsem slíbila, je tu další songfic. Nebojte se, je v nejbližší době poslední, žádný další zatím neplánuji. K tomuhle mám ale hodně co říct. Tak v první řadě bych se chtěla zmínit o tom, že je úplně jiný, než jakýkoli předchozí. Bylo tady pár takových těch nijakých pubertálních, potom řada se zlomeným srdcem a jen jeden se lišil. Tento songfic je ale zase úplně něco jiného a z jistého úhlu ho považuji za nejlepší.
Minule mě strašně potěšily komentáře od Rogue a Angie k povídce Jak to, že jsi vyhrál? Holky mi v něm psaly, že je to jedna z mých nejlepších povídek. Ani nevíte, jak jsem z toho byla šťastná. Přesto je na této povídce něco, co prostě v jiných není, a proto mi přijde originální. Možná ten nápad? Možná výběr písničky? Nevím přesně...
Povídka je o tématu, kterého se lidé stále ještě bojí. Až si ji přečtete, tak pochopíte. Co se mě týče, nebojím se, že se to jednou bude týkat i mě, ale právě toho, že se to bude týkat mých blízkých. A v poslední době si naše rodina bohužel jednu takovou událost i zažila, takže mi psaní šlo mnohem lépe, protože jsem se do toho dokázala vcítit. Tu povídku mám strašně ráda, protože vyjadřuje něco, čemu nikdo pořádně neporozumí. Nikdo z nás neví, co bude potom, a proto se mi líbí ty dohady, ta fantazie... Není to veselá povídka. Je částečně i drsná, kvůli postoji, který zaujímají některé postavy. Ale i tak si myslím, že každého ze čtenářů nějakým způsobem zasáhne.
Volba písničky byla pro mě naprosto jasná. Je to písnička, u které, kdykoli ji slyším, tak brečím, protože vystihuje všechno, co člověk může ztratit a samozřejmě také někdy ztratí. Právě proto je pro mě tento songfic nejlepší - je to kombinace tématu, který se ve fantazii dá stále rozvíjet, je tu moje oblíbená písnička a navíc jsem do psaní dala i svoje pocity a bohužel i některé zážitky. To všechno dává povídce na lepší kvalitě.
Dnes víc než kdy jindy doporučuji pustit si písničku Time to say goodbye k této povídce. Je to úplně něco jiného, než když to čtete "na sucho". Doufám, že se vám to bude líbit a prosím o zanechání vašeho názoru v komentářích - docela mi na tom záleží.

1. Nezastavitelná

19. listopadu 2014 v 20:56 | Anytt* |  Menší než malé množství lásky
Konečně první kapitola :) Jsem ráda, že s ní konečně přicházím a opravdu vám mohu představit děj povídky. Předem bych chtěla upozornit, že tato kapitola obsahuje částečně sexuální tématiku - nemyslím si, že je nějak pohoršující, prakticky se tam nic neděje, ale stejně na to musím upozornit.
Ať se vám to líbí a těším se na vaše názory v komentářích!

HP Challenge - Day 3

10. listopadu 2014 v 18:01 | Anytt* |  HP Challenge

Is there any of the films adaptations that have made you angry because they have ignored important parts of the book?

(Je nějaká filmová adaptace, která vás naštvala, protože ignorovala důležité části knihy?)

Jak to, že jsi vyhrál?

2. listopadu 2014 v 11:39 | Anytt* |  Další povídky
Tak, netrvalo to dlouho, a je tu další songfic. Nebojte se, jejich série zase končí, ale chtěla bych vám sem přidat ještě jeden, který plánuji (řekla bych koncem listopadu) a který podle mého názoru (pokud ho dobře vymyslím a zpracuji) bude nejlepší z těch, které jsem kdy napsala. Tento songfic byl pro mě v určitou dobu hodně velkou srdcovkou, stejně jako písnička. Tak snad se bude líbit :)