Září 2014

No relationship, no problem

27. září 2014 v 18:21 | Anytt* |  Další povídky
Ahoj, ahoj,
už dlouho tady nebyla nějaká jednorázová povídka, takže to napravuji a přidávám. Ještě předtím bych se vám chtěla omluvit za malou aktivitu - ano, bohužel je menší, než bych chtěla a než by se mi líbilo. Důvod je prostý. Kvůli škole a mimoškolním aktivitám není moc času. Od pondělka budu doučovat jednu holčinu matiku, každé úterý mám do půl pátý, ve středu pro změnu italština se ségrou, ve čtvrtek laborky a od včerejška mi v pátek začaly taneční. Sobotu většinou někde prolítám, zatímco v neděli mám vyloženě studijní den - od rána do večera se nezastavím. Teď mám před sebou asi největší cíl seminárku na výtvarku - vybrala jsem si Giovanniho Berniniho, tak jsem na to zvědavá. Asi se na to vrhnu o podzimních prázdninách, ještě uvidíme. Dále tak trošku celotřídně válčíme s chemií a naší chemikářkou, nebudu to tady moc rozmazávat, protože bych se mohla naštvat a zanadávat si. No a kromě školy to ještě nevypadá úplně dobře s mojí babičkou, takže to jsou další starosti navíc... No a když večer konečně padnu k noťasu, tak opravdu nemám moc náladu něco psát.
Každopádně věřím, že to je jenom tím začátkem školy - září je vždycky nejhorší (i když musím přiznat, že minulý rok byl o dost drastičtější). Obecně chuť do psaní mám, o to nic, akorát ten čas nějak chybí.
No a teď už k povídce. Není tak obyčejná - dlouho tu nebyl songfic, takže jsem to musela nutně napravit a přihrát vám sem jeden, který jsem napsala už na jaře. V té době jsem měla oblíbenou písničku "Hlavolam" od Chinaski. Nehodí se tak úplně k ději povídky, spíš vůbec, ale pokud dojdete až na konec, možná tam objevíte nějakou skrytou shodu, kterou jsem původně zamýšlela. Tak snad se vám to bude líbit :)

Menší než malé množství lásky

23. září 2014 v 22:11 | Anytt* |  Menší než malé množství lásky
Jelikož ohlasy na povídky byly v minulém článku poměrně kladné a vyjádřilo se hodně lidí (minimálně ti, na jejichž názoru mi záleželo), mám tady pro vás informace ke kapitolové povídce, kterou jsem nazvala Menší než malé množství lásky. Ano, inspirovala jsem se muzikálem Větší než malé množství lásky od skupiny Lucie, nicméně se mi tento název naprosto dokonale hodí k ději povídky. Zatím jsou to tedy jen předběžné informace, pokusím se co nejdřív dát sem prolog.
Snad vás to nějak naladí :)


Info k povídkám

19. září 2014 v 14:09 | Anytt* |  Blog
Čaute,
Už je dávno po prázdninách, a tak je načase, abych vám dodala nějaké informace ohledně povídek. Dlouho jsem nad tím přemýšlela a dospěla jsem ke dvěma závěrům.
Myslím, že si vzpomínáte, jak jsem před začátkem prázdnin zveřejnila článek, ve kterém jsem vám představila svůj projekt AZ stories. Šlo o to, že bych postupem času přidávala povídky, které by v názvu začínaly nejdřív na písmeno A, potom B, C a tak dále až do Z. Zároveň však na sebe neměly navazovat. Pokoušela jsem se nějaké povídky napsat - pár jich mám, některé jsou podle mě vážně dobré, ale jinak jsem z celé té věci cítila tak trochu stres. Přišlo mi, jako kdybych musela povinně psát jednu povídku za druhou a být přitom závislá na tom, jakým písmenem začne její název. Rozhodla jsem se tedy, že celý projekt zruším a povídky, které už mám napsané, přidám normálně tak, jako jsem vždy přidávala jednokapitolové. Snad se nebudete zlobit, ale přijde mi to lepší, než abych vám sem přidávala narychlo sesmolené bláboly a ještě se hroutila, jaké písmeno musím "napsat" teď.
No a další věc, pro mě daleko příjemnější, je to, že pro vás chystám opět kapitolovou povídku a co víc, jedná se o HP téma! Ano, po dlouhé době jsem opět přišla na chuť zase psát. Už asi rok mám naplánovanou povídku, kterou jsem během prázdnin dopodrobna promyslela. Některé kapitoly mám už napsané, psaní mě baví, takže nevidím důvod, proč se o něj nepodělit. Otázkou tedy zůstává… Stojíte o to vůbec? Nemělo by smysl sem cokoli přidávat, když by to potom nikdo nečetl. Pokud by se projevil zájem, tak bych vám sem přidala článek, ve kterém vás seznámím s povídkou.
Takže z mé strany je tohle asi všechno, povídky se budou zase přidávat + samozřejmě další články, které mám v plánu. Úkol pro vás je jasný - odpovědět na můj dotaz ;).
Mějte se báječně!
Anytt*

Po čertech velkej koncert II.

14. září 2014 v 13:20 | Anytt* |  KABÁT
A je to tady!!! Po dlouhém čekání konečně vytoužený koncert skupiny KABÁT! Lístek koupený už od května, pořádně natěšená a připravená zapařit! Tak přesně takhle to probíhalo včera, protože včera se konal Po čertech velkej koncert II. ku příležitosti 25 let od založení skupiny Kabát! A byl to teda nářez!

One chance design

12. září 2014 v 16:53 | Anytt* |  Blog
Všechny zdravím!

Jak jste si mohli všimnout, blog získal novou vizáž a nyní vlastní první design, který už není propůjčený z blog.cz. Nemusím ani říkat, že to můj blog už opravdu potřeboval - přece jenom je to 1,5 roku, co existuje a už to chtělo něco vlastního. Abych se ale nechlubila cizím peřím - design vyrobila Moreen, které bych chtěla ještě jednou moc poděkovat, protože za všechny mé blogy, co jsem kdy měla, je tento bezkonkurenčně nejlepší!

Moje požadavky byly docela jasné. Chtěla jsem design v zelené barvě, pokud možno jednodušší a ne přetláskaný vším možným. Výběr všeho jsem prakticky nechala na Morren, akorát jsem si ještě řekla, jak chci mít menu. Moreen mi na ukázku poslala několik obrázků, ze kterých jsem byla úplně unešená, ale nejvíc mě oslovil obrázek, který Moreen speciálně zmínila a který nyní zdobí můj blog. Původně jsem si říkala, že bych asi měla zapojit HP téma, ale nakonec jsem se rozhodla pro neutrální vzhled - ostatně nepíšu jenom HP.

Nevím, co dodat. Jsem maximálně spokojená a myslím, že víc nemusím říkat. Ještě jednou moc děkuju Moreen - musím říct, že dělá opravdu dokonalé designy! :)

Vaše Anytt*