Duben 2014

Siriusův příběh

27. dubna 2014 v 13:05 | Anytt* |  My horror story
Po Eviném příběhu tu máme také Siriusův. Přiznám se, že ze všech tří povídek mi tahle dělala největší potíže, ale o tom víc až v konečném shrnutí. Je to hodně smyšlené, snažila jsem se tam zakomponovat J.K.Rowlingovou, ale moc se mi to nepodařilo. Spoustu věcí bych určitě napsala jinak, ale vzniklo tohle, tak snad se vám to i přesto bude líbit :)

Název: Siriusův příběh
Postavy: Sirius Black, Peter Pettigrew, Hagrid, Harry Potter, zaměstnanci ministerstva
Doba: Po smrti Jamese a Lili Potterových
Děj: Sirius Black to nikdy neměl v životě jednoduché. Nejhorším zážitkem pro něj byl určitě Azkaban. Jak se tam vlastně dostal? Proč jeho i Potterovy zradil jejich nejlepší přítel? Siriusův příběh začíná…

2. Nechte ho být

24. dubna 2014 v 20:50 | Anytt* |  (Ne)Přátelé
Je tu další kapitola do rubriky (Ne)Přátelé :) Je krátká a podle mě docela nudná, každopádně ji tu máte a já vám to někdy jindy vynahradím ;) Užijte si čtení a těším se na vaše kritiky.

Bylo až k neuvěření, že se do Bradavic skutečně dostal. Remus Lupin díky svému poněkud většímu problému nikdy nevěřil, že by mohl zapadnout mezi normální kouzelníky. Přesto teď stál na pozemcích bradavické školy, dýchal bradavický vzduch a cítil se šťastný. Neuplynulo moc chvil od té doby, co poprvé vystoupil z vlaku a vydal se společně s malým tlustým Peterem Pettigrewem a Jamesem Potterem se Siriusem Blackem za zády k hradu. Teprve pár dní studovali a stále ještě nikdo z nich nemohl uvěřit, že se opravdu nachází v oné proslulé škole, jejímž ředitelem byl Albus Brumbál. Albus Brumbál byl nejvýznamnější kouzelník všech dob a Remus Lupin se s ním setkal hned první den po uvítací hostině. Přišel tehdy do kanceláře ředitele, vystoupal po točitých schodech, které se spustily na poněkud nevšední heslo Máslové bonbony, a zaklepal na dveře. Vřelý hlas ho pozval dál, posadil ho do křesla a dopodrobna s ním probral záležitost, se kterou se každý měsíc musel Remus Lupin vypořádat. O pár dní později byla na školních pozemcích vysazená pohyblivá Vrba, která zanedlouho dostala název Mlátivá Vrba, protože měla tak trochu sklony lidi drtit. Pro Remuse to však bylo ideální. Díky tomu se k Vrbě nikdo nepřibližoval a on tak měl možnost zůstat ve své každoměsíční záležitosti pouze sám, aniž by kohokoli ohrozil.

Maturitní otázka aneb Michal Viewegh

20. dubna 2014 v 19:25 | Anytt* |  A pak jsem přišla já...
"Našli ho na pláži, ležel tam jak vyvrženej vorvaň."

Můj vysvlečenej deník

18. dubna 2014 v 22:54 | Anytt* |  Filmy a Seriály

Sedmnáctiletá Johana, studentka střední školy, to v životě nemá jednoduché. V patnácti letech se zamilovala, ale její přítel ji podvedl a rozešel se s ní. Velká láska skončila sebevražedným pokusem a umístěním do psychiatrické léčebny. Johana se sice oklepala, ovšem navždy tím zůstala poznamenaná. Pokud nemiluje, je jí dobře. Žije společně se svým otcem a macechou, maminka zemřela, když byla malá. Johana však začíná mít podezření, že její táta není jejím biologickým otcem a společně s nesnesitelnou macechou se vydává na cestu za mužem, se kterým její matka chodila před jejím tátou. Johana zjišťuje, že macecha Sába není tak špatná, jak si myslela, a i na ostatní lidi kolem sebe začíná měnit názor. Znovu se zamiluje a znovu je zrazena. Její přítel ji podvede s její nejlepší kamarádkou. Jiná kamarádka otěhotní a Johana s rodinou se jí ujme, jelikož má doma nesnesitelného otce, který ji mlátí. Spolužák má rakovinu a sama Johana se musí vypořádat s mnoha nástrahami svého věku. Nakonec zjišťuje, že její tatínek je opravdu jejím otcem, a ona sama má svou depresivní náladu spojenou se sebevraždou úspěšně za sebou. Píše si deník, který později vydá jedno nakladatelství.

Můj názor: Můj vysvlečenej deník je podle mě skvělým a originálním názvem. Líbí se mi z několika důvodů. Zaprvé, je to originální a může to mít dva významy. Buď je to deník, ve kterém se řeší čistě milostné záležitosti, nebo to znamená, že autorka deníku nemá před svým "kamarádem" žádná tajemství a je před ním tzv. nahá tak, jako před sebou samou. To se mi na tom strašně líbí. Sama bych na tenhle název asi nikdy nepřišla, o to víc mě zaujal. Zadruhé celý ten příběh spojený s tímto názvem je svým způsobem zvláštní a drsný. Johana to určitě neměla jednoduché, přesto se mi sebevražda zdá poněkud přehnaná. Vždycky jsou možnosti, vždycky jsou řešení... Bohužel, někdo se takový prostě narodí, a to je pak zbytečné něco říkat.
Jak bych tedy ohodnotila tento film? Určitě je to něco, na co stojí se podívat. Film má vtip, slyšela jsem tam takové perly, které normálně s kámoši ani nepoužíváme. Taková "osmifrnda" se mi do paměti rozhodně zapsala! Je to příběh o životě, o lidech mého věku, o trápeních. Je to o nalezení cesty, sebe sama a lidí kolem nás. Rozhodně to doporučuju!

1. Vlak, žabky a přátelé

15. dubna 2014 v 19:42 | Anytt* |  (Ne)Přátelé
Tak, je tady první kapitola (Ne)přátel, snad se vám bude líbit... Nemám moc dobrou náladu, tak se tu nebudu rozepisovat, jen vám přeji hezké čtení a předem děkuji za komentáře.

Musel si protřepat hlavu, aby se přesvědčil, že to, čím si prošel, nebyl sen, ale opravdová skutečnost. Musel ovšem sám sobě přiznat, že si vedl mnohem líp než dobrá polovina dětí z mudlovských rodin, které postávaly na nástupišti Devět a tři čtvrtě a vyjeveně zíraly na rudou lokomotivu, která vypouštěla oblaka bílé páry. Přesto se nestává každý den, aby lidé procházeli tlustou kamennou stěnou, která stála na nádraží. Ten pocit byl zvláštní. Člověk si myslel, že ho něco tlačí všemi směry a nutí ho jít dál, protože kdyby se jen na chvilku zastavil, stěna by ho naprosto rozmáčkla. Pár lidem se z toho dělalo až nevolno a zejména rodiče, kteří nepocházeli z kouzelnického světa, ale jejich děti byly obdařeny vzácným darem, drželi své ruce na místech, kde se pod povrchem kůže, masa a krve nacházel stresem lehce pošramocený žaludek.

Evin příběh

10. dubna 2014 v 19:39 | Anytt* |  My horror story
Tak jste se dočkali a já konečně přidávám povídku :) Je to první příběh z My horror story, podle mě nejlepší ze všech. Moje vyjádření budete mít až ve shrnutí, které nás čeká po všech třech příbězích. Tak vám teď přeju, abyste si povídku užili a snad vám nepřivede depresi :)

Název: Evin příběh
Postavy: Eva Louisová, prarodiče, bratr, Pán zla, Severus Snape
Doba: Pokročilé těhotenství Evy
Děj: Pokud jste Eva Louisová, nemáte to lehké. Hořké zklamání z lásky, nechtěné těhotenství, smrt rodičů, ambiciózní prarodiče… Začnete z toho šílet, máte vztek. Tak sáhnete po zoufalé možnosti, která se jediná zdá správná. Jdete k Pánovi zla. Proč to Eva udělala? Jak se při tom cítila? Její temné tajemství se otvírá…

The Vampire Diaries

7. dubna 2014 v 19:19 | Anytt* |  Filmy a Seriály

Elena Gilbertová je nejoblíbenější studentkou střední školy v Mystic Falls a je hodně sebevědomá. To se změní, když se do města přistěhuje okouzlující cizinec Stefan Salvatore a jeho bratr Damon. Stefan se do Eleny zamiluje a ona do něj. Přesto ji něco táhne i k okouzlujícímu Damonovi. Elena zjišťuje hrozné tajemství obou bratrů. Jsou to upíři, kteří před více jak sto lety milovali Kathrine Pearsovou (Katarina Petrovova), která vypadala jako dvojče Eleny. Nikdo z nich nechápe, jak je to možné, dokud nezjistí, že je Elena také potomek Petrovovů. Rozjíždí se nebezpečná hra plná upírů, vlkodlaků, čarodějek, ale hlavně lásky Eleny k oběma bratrům, na jejímž konci si bude muset vybrat jednoho z nich.

(Ne)Přátelé

3. dubna 2014 v 15:10 | Anytt* |  (Ne)Přátelé
Tak, období Blog Challenge a relativní povídkové pauzy na blogu skončilo, takže mě tu máte zpět i se svými povídkami. Ovšem bych vás chtěla předem upozornit. Po té, co jsem přišla na to, co doopravdy chci psát a čemu se chci v budoucnu ohledně toho věnovat, mi všechno, co napíšu na blog přijde... až směšné. Nechci však věci, které mě tolik začaly bavit, psát sem právě proto, že s nima chci pracovat i v budoucnu. A uznejte, že to tak dobře nejde, když to bude zveřejněné někde na netu :) Zjistila jsem, že v momentě, kdy to, co píšete, začnete považovat za svůj život, skutečně víte, co máte psát a napíšete to podle svých představ. A v momentě, kdy začnete považovat příběh, který píšete, za svůj život, vkládáte svůj život do příběhu. A o to víc je to dílo kvalitnější. Můžu se vám tedy pochlubit, že před pár měsíci to bylo poprvé, co jsem byla se svou tvorbou naprosto spokojená a co víc, našla jsem se. Ale o tom už dost, teďka k blogovým povídkám...
Mám tady pro vás další vícekapitolovou povídku. Jmenuje se (Ne)Přátelé a je zaměřená na Remuse a Petera. Bez ohledu na to, co jsem napsala o pár řádků výš, považuju toto dílo oproti ITWWBHBWD za hodně slabší a ne tolik kvalitní. Má jen pět kapitol, takže vás tím nebudu trápit tak dlouho. Každopádně... Teď tady bude povídka (Ne)Přátelé a My horror story, které jsem vám představila už předtím. No a ještě vám prozradím, že od září tu budete mít ještě jednu povídku dle mého výběru (asi deset kapitol), ale potom už to budou nápady vaše, takže HP z přítomnosti či budoucnosti :)