Věčná Ambra

5. března 2014 v 18:21 | Anytt* |  Knihy
V posledních dnech jsem dospěla ke dvoum rozhodnutím.
1) Založím další rubriku - "Knihy" - abych vám mohla sem tam přidat něco z mojí oblíbené knihovny
2) První knihu, kterou vám představím, je Věčná Ambra, protože už dlouho o ní mluvím, tak abyste věděli, o co vlastně jde.


napsala: Kathleen Winsorová
přeložil: W.F. Waller
počet stran: 824Věčná Ambra je historický román, který se odehrává v Anglii v druhé polovině 17. století. Hlavní myšlenka knihy je získání dobrého postavení ve společnosti a udržení nekonečné lásky. Prostá dívka Ambra se zamiluje do vznešeného Bruce Carltona a s ním odjede z vesnice do Londýna. Její milý jí ale záhy opouští, vrací se, zase ji opouští a opět se vrací. A ona ho stále vroucně miluje. Přesto však nemyslí pouze na svou lásku, ale také na to, jak by se dobře uvedla do společnosti. Přes postel získává kontakty, až se nakonec dostane na dvůr samotného krále Karla a stane se jeho milenkou. Kniha je plná intrik, vášně, lásky, tříd společnosti, odhodlání, naděje, krásy a nenávisti, což každému čtenáři dává otázku: "Byl/a bych takhle schopen/schopna žít?"

Můj názor: Jak už jsem tu několikrát psala, pokud je nějaká kniha, do které jsem se zamilovala po první stránce, je to právě Věčná Ambra. Četla jsem ji o velkých prázdninách 2013, a i když miluju Harryho Pottera (vyrostla jsem na něm), Eragona a jiné knihy, Ambra je prostě jiná. Nikdy bych neřekla, že tak odlišná četba, než ta, kteoru obvykle čtu, si mě může tak získat. V téhle knize najde každý kus sám sebe, protože teprve v těchto vrstvách splečnosti zjistíme, jak si stojíme nyní a jak bychom si stáli tehdy. Mohla bych tu knihu chválit opravdu hodně dlouho, ale nebudu vás tím zatěžovat. Jen bych vám ji chtěla doporučit, protože jestli je nějaká kniha, která stojí za to být čtená, je to právě Věčná Ambra!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Filmy × Seriály?

Filmy
Seriály

Komentáře

1 Lisa Lisa | Web | 5. března 2014 v 23:01 | Reagovat

Naozaj vyzerá veľmi zaujímavo.  Takýto "typ" nie je pre mňa častý, ale teraz som dostala obrovkú chuť si to prečítať. :D takže uvidím čo a ako :D nebudem tu sľubovať, že si ju istotne prečítam... :D lebo nwm čo bude., veď sľuby sa sľubujú a blázni sa radujú :D A naozaj dobrá rubrika :D

2 Rogue Rogue | Web | 6. března 2014 v 0:01 | Reagovat

Vidím, že Věčná Ambra je pro tebe něco jako je pro mě kniha Oskar a růžová paní - vlastně docela mimo žánr a zaměření mé obvyklé četby, ale nedám na tu knížku dopustit a hltala jsem ji od první chvíle. Zní mi to velmi slibně, snad si na ni najdu čas 8-)

3 Rogue Rogue | Web | 6. března 2014 v 0:14 | Reagovat

A ještě jsem zapomněla na tvůj dotaz, ano psa mám, anglického kokšpaněla ;) Je to svéráz a trochu bručoun, už je taky starší, ale neměnila bych ho ani za nic :-P Ostatně asi jako každý majitel pejska :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama