Jaro...hepčíík!

23. března 2014 v 10:50 | Anytt* |  A pak jsem přišla já...
Včera bylo úplně prvotřídní počasí, i když se to s pátkem ještě srovnat nedá. Bylo spíš dusno, než teplo, ticho před bouří nepříznivého počasí, které nás čeká několik dalších dnů. A že je to pořádně k vzteku! Nevzpomínám si, že kdy naposledy jaro začalo tak brzy. Prakticky už v půlce února jsem ze školy chodila pouze v tílku a lehkém černém svetříku, ve kterém mi přesto bylo teplo. Zatímco minulý rok jaro skoro nebylo, letos nás příjemně (nebo alespoň mě) překvapila zima. Byla jsem opravdu ráda, že sněhu bylo poskrovnu, na lyžáku sníh skoro jenom na sjezdovce (na které jsem se málem zabila) a místo abych byla nabalená jak na severní pól jsem si to začala vykračovat v kraťasech a silonkách.
No a protože nehodlám promarnit jedinou příležitost teplého počasí, vyrazila jsem včera s mamkou a se psem Rendym na dlouhou procházku a nezahálela jsem a fotila krásu přírody.
Vždy mě bavilo fotit, ale nikdy jsem neměla dost trpělivosti na to, abych se tomu věnovala profesionálně. Včera jsem se ale rozhodla, že nafotit si pár fotek do mobilu, abych se s nimi pak mohla kochat, až bude hnusně, se docela hodí a mně to nijak neublíží. Kolem nás teďka pořád vidím rozkvetlý zlatý déšť, trnky a jiné keřy či stromy. Nejen, že to úžasně vypadá, ale také i voní. A tak jsem se pokusila obě dvě vlastnosti nějak vtěsnat do fotek. Pokud je něco opravdu nádherné, tak je to příroda na jaře. Ani podzim, zbarvený všemi možnými barvami, ani léto s vůní tepla a ani bílá zima nejsou tak nádherní jako jaro. Až mě trochu mrzí, že je teprve březen, a v dubnu a v květnu, kdy obvykle všechno kvete, nebude nic. No ale teďka si užívám, co je, a patřičně vše zdokumentovávám.
Vyrazili jsme po svojí obvyklé cestě, až na to, že místo kolem přehrady jsme vyrazili někam, kde jsme ještě nikdy nebyli. Rendy si cupital a já a mamkou jsme se kochaly krajinou. Narazili jsme na krásně rozkvetlý parčík, až mi to úplně připomnělo Petřín. Potkávali jsme další psy (z čehož mám vždycky amok, protože jorkšír se takovému vlčákovi samozřejmě nemůže vůbec rovnat), viděli lidi, jak sedí na lavičkách nebo na dece na zemi a prostě si užívají teplého dne. Byla to paráda.


Potkávali jsme lidi na procházkách v tričku a v mikinách, žádné bundy. Dokonce jsme viděli i grilování, až se mi úplně zastesklo po letních grilovačkách na chatě, už aby to bylo! Po několika dnech špatného počasí se tento den opravdu vyvedl. Ničí mě, když musím sedět ve škole, venku nádherně, i přes protest profesorů máme otevřená naprosto všechna okna a místo, abychom se dívali na tabuli, zamilovaně koukáme do sluníčka a necháme svou kůži nasávat vitamin D. Člověk by byl mnohem radši venku na procházce, než hnít někde ve škole. Taky se proto patřičně snažíme každou hodinu ukecávat kantory, aby nás vzali ven. Bohužel se nám to nedaří, a tak si to vynahrazuji o víkendech, když je hezky. A včera bylo krásně. Úplně bylo vidět, jak z toho mají radost nejen lidi, ale i zvířata. V rybníčku se radostně plácala kačena s kačerem a jakmile jsem se přiblížila s mobilem, rychle se snažili odplout, takže mám vyfocené maximálně jejich zadečky. Květy ke mně byly mnohem shovívavější, ale sluníčko mě někdy zradilo a z plánované dokonalé fotky udělalo jen tmavou skrvnu. Každopádně můj úkol i plán byl splněn. Fotek mám poměrně mnoho, můžu se s nima chlubit i kochat se jimi dalších pár dešťových dní, z čehož mám upřímnou radost. Už se těším, až bude zase hezky a já vyrazím s mobilem nebo foťákem v ruce, Rendýska na vodítku a všechno bude kvést.


Z procházky jsme se vrátili příjemně unavení, Rendy odpadl na gauči a já s mamkou jsem se za dvě hodiny chystaly do kina (mimochodem doporučuji film 10 pravidel jak sbalit holku - velmi oddechové!) a vybíraly, kam pojedeme o velkých prázdninách. Čím jsem starší, tím víc si cením přírody a toho, jak vypadá. Až mě zaráží, jak málo lidí ji dokáže ocenit, ale třeba ještě zmoudří a jednou budou fotit tak jako já a mnoho dalších.
Když jsme se s mamkou vracely z kina, byla země už mokrá a ačkoli nepršelo, vzduch byl cítit jarním deštěm, což miluju. Když se to navíc před naším domem smíchalo s vůní trnky, bylo to opravdu úžasné!
Každopádně jsem si z procházky kromě fotek a skvělého pocitu odnesla nejspíš ještě něco. Začínám pociťovat jistý nepříjemný pocit v nose, což mi připomíná, že s jarem, krásným počasím, teplem a vším tím rozkvetlým přichází zároveň také dobře známá neoblíbená alergie, která mě dokáže často pěkně potrápit. Tak doufám, že ten nepříjemný pocit je jen bludem a alergie ještě alespoň pár týdnů počká, abych si dostatečně mohla užít vůni květů, aniž bych si propíchla ušní bubínky snahou zbavit se ucpaného nosu. Držte mi palce!
A co vy? Také si užíváte teplého jara?

  • Btw, pokud jste nečetli článek pod tímto a divíte se, proč to sem píšu, TADY najdete zdůvodnění. Jinak jsem opravdu ráda, že tentokrát vám můžu ukázat vlastní fotky a ne jenom ty z internetu :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Lisa Lisa | Web | 23. března 2014 v 16:34 | Reagovat

Už som aj písala, že toto je naozaj super nápad. :D Rozmýšľam, že aj ja niečo také urobím, aby som mohla písať aj niečo iné ako poveidky. Síce na moje kapitoly si čakáte aj 2 mesiace :D Krásne fotky. A máš pravdu, ja si prírody veľmi cením, ale musím sa priznať, že veľmi nechodím von. Nemám kedy. :D A viem, že to nie je výhovorka. :-x :-D
PS: Na otázku, je to jasné... :D Jaro :D

2 Angie Angie | Web | 23. března 2014 v 21:56 | Reagovat

Jak píšeš ke konci, taky miluju tu vůni deště. Mám i ráda i vůni toho letního, někdy je to fakt nádhera, když se uprostřed slunného dne v létě krásně rozprší.

To vysedávání ve škole, když je venku nádherně, mě taky hrozně ničí. Stejně pořád jen hledím k oknu, myslím na to, až to skončí a já si budu moct volná, volňoučká vyběhnout z budovy a užít si to teplo.

Pokud jde o mě, tak jaro je v podstatě "moje" období, jsem na jaře narozená, takže ten zrod nového v přírodě a to počasí prožívám o to intenzivněji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama