Březen 2014

1. rok

31. března 2014 v 15:43 | Anytt* |  Blog
Všechno nejlepší!
Čas letí a ano, je to pravda, můj blog slaví první rok. Upřímně? Nevím, zda mám napsat, že mi to připadá jako včera, co jsem na svoji internetovou adresu poprvé zavítala, nebo naopak je to věčnost a mně přijde, že blog mám už X let. Myslím, že obojí je tak trochu pravda, vzpomínám si, jak jsem napsala první uvítací článek, postupně zdokonalovala psaní a oblíbila si mnoho nových blogových přátel. Na druhou stranu, nějaké blogy jsem již měla předtím a možná proto mi připadá, jako bych tento měla odnepaměti.
Každopádně jsem hrozně šťastná, že jsem to všechno vydržela, nepřestalo mě to bavit a získala jsem si podporu tolika lidí. Jste všichni opravdu zlatíčka, bez vás by blog rozhodně nebyl úplný a možná by dokonce ani nebyl. Takže za to vám hrozně moc děkuju.
No a mně nezbývá než popřát blogu i sobě všechno nejlepší a hlavně hodně štěstí do dalších let. Doufám, že i nadále zůstanu spokojená se svou tvorbou a snad vás občas i potěším, když se na mých stránkách objeví nějaká ta povídka :)
Děkuju vám!


Sex and the city

28. března 2014 v 20:05 | Anytt* |  Filmy a Seriály
Poměrně nedávno, když jsem uvažovala nad svými oblíbenými seriály, mně napadlo, že by bylo dobré se s vámi podělit o moje názory na ně. Založila jsem proto rubriku Filmy a seriály, kam občas, když zrovna nebude napsána žádná povídka či kapitola, něco málo přidám. Už jste tu v lednu měli první film a to Schindlerův seznam. Co se seriálů týče, jako první bylo zveřejněn Game of Thrones, ale nějak jsem zapomněla zmínit, proč jsem to založila, tak to napravuji :) Rozhodla jsem se pokračovat svým, poslední dobou hodně oblíbeným, seriálem, Sexem ve městě.


Jaro...hepčíík!

23. března 2014 v 10:50 | Anytt* |  A pak jsem přišla já...
Včera bylo úplně prvotřídní počasí, i když se to s pátkem ještě srovnat nedá. Bylo spíš dusno, než teplo, ticho před bouří nepříznivého počasí, které nás čeká několik dalších dnů. A že je to pořádně k vzteku! Nevzpomínám si, že kdy naposledy jaro začalo tak brzy. Prakticky už v půlce února jsem ze školy chodila pouze v tílku a lehkém černém svetříku, ve kterém mi přesto bylo teplo. Zatímco minulý rok jaro skoro nebylo, letos nás příjemně (nebo alespoň mě) překvapila zima. Byla jsem opravdu ráda, že sněhu bylo poskrovnu, na lyžáku sníh skoro jenom na sjezdovce (na které jsem se málem zabila) a místo abych byla nabalená jak na severní pól jsem si to začala vykračovat v kraťasech a silonkách.
No a protože nehodlám promarnit jedinou příležitost teplého počasí, vyrazila jsem včera s mamkou a se psem Rendym na dlouhou procházku a nezahálela jsem a fotila krásu přírody.


A pak jsem přišla já...

22. března 2014 v 13:55 | Anytt* |  A pak jsem přišla já...
Tento blog byl původně zaměřen pouze na pobertovské povídky. Poslední dobou mi však přijde, že by nebylo špatné se s vámi podělit také o nějaké vlastní zážitky. Proto v dalších měsících tohoto roku tu budou nejen články s mojí tvorbou, ale také pár zápisků ohledně mojí maličkosti. Má to tak víc blogů, umožní mi to rozšířit téma stránek a třeba se vy i já začneme společně těšit na povídky víc, když teď budou přibývat v menších intervalech :).
Takže, nevím přesně, kdy začnu přidávat. Nejspíš, až se začne něco dít :D Doufám, že to zpestří můj blog a vy se třeba i pobavíte ;)

My horror story

19. března 2014 v 17:31 | Anytt* |  My horror story
Rozhodla jsem se, že budu lehce pokračovat v ITWWBHBWD, ale opravdu jen lehce. Rozhodla jsem se přidat tři jednokapitolové povídky, které budou pod rubrikou My horror story, která spadne právě pod ITWWBHBWD. Půjde tedy o tři příběhy lidí, kteří se vyskytli v mojí vícekapitolové povídce, a neměli tak úplně šanci, aby své příběhy víc objasnili, abyste jim porozuměli. Byla by škoda, kdyby se to nechalo takové jaké je.
O koho půjde? Samozřejmě, že o naši milostnou trojku Eva Louisová - Sirius Black - Jenny Fellerová. Všichni tři si prožili svoje a ani jeden z nich neměl šanci tu situaci blíže přiblížit. Jsou to zajímavé osoby, v povídce jsem z nich neudělala zrovna vzory, a proto bych je taky chtěla obhájit. Chtěla bych, abyste viděli, co se z nich stalo a proč, čím si prošli. Mám tady malou ukázku, abych Vás nahlodala...


Pokud jste Eva Louisová, nemáte to lehké. Hořké zklamání z lásky, nechtěné těhotenství, smrt rodičů, ambiciózní prarodiče… Začnete z toho šílet, máte vztek. Tak sáhnete po zoufalé možnosti, která se jediná zdá správná. Jdete k Pánovi zla. Proč to Eva udělala? Jak se při tom cítila? Její temné tajemství se otvírá…

Sirius Black to nikdy neměl v životě jednoduché. Nejhorším zážitkem pro něj byl určitě Azkaban. Jak se tam vlastně dostal? Proč jeho i Potterovy zradil jejich nejlepší přítel? Siriusův příběh začíná…

Jenny Fellerová se touží pomstít. Jenže se splete a má na krku pořádnou vraždu. Je to těžké, pokud s tím musíte žít celý život, že? A to ona nechce. Jenže pak potká někoho, kdo jí přesvědčí, že nakonec přece jen dobrá je. Chcete se dozvědět, jak přesně to s Jenny vlastně bylo?
Myslím, že by to mohlo být celkem hezké, dozvědět se něco víc. Takže, nevím přesně kdy a nevím jak, ale přibudou na mém blogu tři povídky - Evin příběh, Siriusův příběh a Jennin příběh. Máte se upřímně na co těšit!


Special Kiss

11. března 2014 v 20:39 | Anytt* |  Další povídky
Rozhodla jsem se přidat taky povídku z jiného prostředí, a protože zejména pro seriálové TVD mám slabost, napsala jsem povídku s tímto tématem. Jak už jsem prozradila, jde o seriálové zpracování, tudíž to s knížkou moc společného nemá. Jde o vlastní fantazii, lehké vzpomínky a city. Damon je moje nejoblíbenější postava a přiznejme si, že on dokonalý prostě je :D Proto jsem se zaměřila na něj. Kdo sleduje seriál, pochopí :)
Doufám, že se vám povídka bude líbit a těším se na komentáře.
P.S. Našla jsem písničku, kterou jsem si celkem dost oblíbila a která se celkem hodí k této povídce. Je sice trošku starší, ale pořád hezká. Můžete si ji tady pustit ;) Hezké čtení!

Jednokapitolová povídka
Special Kiss

Název: Special Kiss (Speciální polibek)
Postavy: Damon Salvatore
Doba: Pozdní večer
Děj: Není jednoduché být dokonalý, že? Námitky? Myslíte, že dokonalost neexistuje? A co Damon Salvatore? Pro něj to jednoduché být nemůže… Každá ho chce a on chce přitom jen jednu. Jednu, která o něj nemá zájem. Nebo chce dvě? Tři? Čtyři? Nebo snad milovat vůbec neumí? Elena - Katherine, Katherine - Elena? Nebo jiná? Jiná, na kterou čekal celý život?


Věčná Ambra

5. března 2014 v 18:21 | Anytt* |  Knihy
V posledních dnech jsem dospěla ke dvoum rozhodnutím.
1) Založím další rubriku - "Knihy" - abych vám mohla sem tam přidat něco z mojí oblíbené knihovny
2) První knihu, kterou vám představím, je Věčná Ambra, protože už dlouho o ní mluvím, tak abyste věděli, o co vlastně jde.


napsala: Kathleen Winsorová
přeložil: W.F. Waller
počet stran: 824

Blog Challenge - Day 30

2. března 2014 v 21:45 | Anytt* |  Blog Challenge

30. List 10 things you would hope to be remembered for

(10 věcí, na které chcete vzpomínat)


Blog Challenge - Day 29

1. března 2014 v 23:15 | Anytt* |  Blog Challenge

29. What do you think people misunderstand most about you?

(Co si myslíte, že na vás lidé nejhůře chápou?)