Blog Challenge - Day 20

20. února 2014 v 20:22 | Anytt* |  Blog Challenge

20. Describe 3 significant memories from your childhood

(Napiš tři významné vzpomínky ze svého dětství)

Na dětství mám krásné vzpomínky. Když se podívám na dnešní děti a slyším, jak mluví sprostě a už přemýšlí o sexu a o vztazích, chytám se za hlavu. Úplně přichází o dětství a je to i vina rodičů. Nicméně nebudu momentálně povídat o dětství dnešních dětí, ale o tom svém.

o Taková pro mě významná vzpomínka byla ze školky. Bylo hnusné podzimní počasí, ale my jsme si stejně šli hrát na zahrádku. Vychovatelky se spokojeně bavily a my si hráli s vláčky, běhali jsme, chodili na prolézačky. Všechno bylo hrozně fajn, dokud jsme nenašli mrtvého ptáčka, který byl celý od krve. Chtěli jsme mu vykopat hrobeček, ale v tu chvíli začalo hrozně pršet a učitelky nás zahnaly pod stříšku. Vzpomínám si, jak jsem tam stála s mokrými vlásky a říkala jsem si, že to je nějaké znamení.

o Další vzpomínku mám z Vánoc. Jelikož jsem v rodině nejmladší, rozdávám vánoční dárky. Byli jsme zrovna na chatě a už tak v půlce rozdávání, když jsem konečně uviděla panenku, kterou jsem si tak strašně dlouho přála. Vedle ní ležela krabice od nového mobilu. Samozřejmě jsem se jako dítě začala sápat po panence, když mě moje puberťácká sestřička okřikla, ať to ani nezkouším a podám jí ten mobil. Až s postupem času si uvědomuju tu ironii - nejprve jsou to panenky, které jsou pro vás vším, a později už mobily. Dobře si ale pamatuju, že já i ségra jsme měly ze svých dárků velkou radost.

o V zimě, když byl sníh a když jsme byli na chatě, jsem bobovala a mamka mě vozila na bobech po zasněžené louce. Stromy dávno neměly listí a mně to připadalo hrozně strašidelné a krásné zároveň.

Na dětství mám nádherné vzpomínky a rozhodně bych je nechtěla měnit. Občas mám hroznou chuť rozběhnout se zpátky a znovu prožít ty chvíle. To, když jste se nestarali oni o kluky, ani co si vezmete na sebe. To, když pro vás bylo nejdůležitější, s jakou hračkou si budete hrát…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám nápad s Blog Challenge?

Ano
Ne

Komentáře

1 Angie Angie | Web | 22. února 2014 v 22:05 | Reagovat

Taky občas vzpomínám. A nejhorší na tom všem je, že už to nebude nikdy lepší, jen horší. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama