Ne, nelituj...

6. listopadu 2013 v 16:09 | Anytt* |  Blog


Ne, nelituj... Ne, ničeho nelituj...
Vlastně ani úplně nevím, o čem bude tenhle článek... Tedy, jedno vím jistě. Povídka to zohodně není. Víte, poslední dobou se hodně zabývám úvahami o tom, jak by se lidé měli chovat, aby si život užili... Jak bych se měla chovat já. Nedávno jsem četla knihu o Edith Piaf, bylo mi upřímně na zvracení a stejně měla můj obdiv za její nepřekonatelný hlas. To, ale trochu odbočuju. Jedna její píseň znamená v překladu skoro to samé jako Ne, nelituj, a myslím, že to je přesné. Člověk by ve svém životě neměl litovat ničeho, co udělá, protože ať tak či onak, vždy je to správné a vždy to má svůj cíl a směr. Udělejte hloupost, udělejte správnou věc, prostě žijte a nelitujte ničeho, co se vám povede nebo nepovede. Žijte tak, abyste si za pár let mohli říct: "Jo, stálo to za to a já nelituju ničeho, co jsem udělal..."

Ani dní, radostí, ani muk, vždyť je to všechno fuk!
Asi si říkáte, že jsem se už totálně zbláznila a ani bych se vám nedivila. Mám toho poslední dobou opravdu hodně, daří se mi méně než předtím, ale nakonec si stejně řeknu, že to je život. A já nelituju věcí, které dělám, i když to jsou často chyby. Nikdo by podle mě neměl. Mám poslední dobou několik mott, kterými se řídím. 1) Ať každej den stojí za to...! 2) Žij tím, co máš a ne tím, co bys mohl mít. 3) Netrap se minulostí, je to minulost! 4) Jsi silná, pokud v to věříš. A konečně 5) Ne, nelituj...

Tak nějak nevím, jak bych tento článek ukončila. Už jsem vám poradila, jak žít :D Ale to ví každý nejlíp sám. Smekám před Edith Piaf kvůli tomu, co vytvořila, smekám před všemi, kteří nelitují... Smekám před sebou, že jsem tento článek napsala, upozornila na něj a chci se jím řídit... A konečně smekám před vámi, že se mnou máte takovou trpělivost a občas snesete i moje životní úvahy, nebojte, dlouho tu zase žádná nebude :D

Takže závěrem... Ne, nelituj!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rogue Rogue | Web | 9. listopadu 2013 v 16:22 | Reagovat

Edith byla úžasná osobnost, měla tak těžký život a přeci kolik toho dokázala. Jednou jsem o ní viděla film a končil právě touto písní. "Non, je ne regrette rien." Taky to někdy říkám - přeci jen co se dá dělat?
Člověk žije a člověk chybuje, to patří k životu, ale vždycky si připomínám, že v danou chvíli jsem se tak rozhdnout chtěla a bylo to to nejlepší co jsem mohla udělat. Měli bychom o sobě a o tom co děláme přemýšlet, protože nikdy nic nevezmeme zpátky a co se stane co se stane, ale všechno zlé je k něčemu dobré, ne?
Není to lehké, ale stojí za to žít. Drž se, všichni máme v období horší a těžší období, ale brzo to bude dobré! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama