26. Harry Potter

22. listopadu 2013 v 17:15 | Anytt* |  I think we will be happy before we die
Tak a je to tady! Maličký Harry se nám narodí :) No a bez této kapitoly nám zbývá už jenom pět dalších kapitol do konce povídky. Ano, je mi z toho smutno. Ta povídka už je mojí součástí a nějak si nedokážu představit, že už k ní nebudu psát. Ale dost smutku! Ještě povídka je, tak není proč truchlit!
Děkuju Vám za pěkné komentáře, doufám, že i při této kapitole se nějakých dočkám :)
A teď už hezké čtení a pěkný víkend :)

James seděl u Siriuse doma a poslouchal, co právě jeho nejlepší kamarád vymyslel. Začínal toho mít plné zuby. Pobertové se začali rozpadat a přestali si věřit. Remus podezříval ze zrady Siriuse a teď podezříval Sirius zase Remuse. Teď už zbývalo jen to, aby si on sám myslel, že je Peter Smrtijed (a už ta představa byla dost směšná) a Peter naopak začal uvažovat o tom, že zrádcem je James.

"Siriusi, promiň, ale to je směšný."
"Proč Jamesi? Já mu prostě poslední dobou nevěřím! Chová se divně!"
"Je to vlkodlak, je unavený a…"
"Přesně! Je to vlkodlak! Má sklony být zlý!"
"Siriusi to snad nemyslíš vážně! Sedm let jsme přátelé a najednou se k němu chováš, jak kdyby byl cizí!"
"Prostě mu nevěřím! To on mi poradil s Jenny a pak se stalo tohle!"
James měl sto chutí chytit se za hlavu a okamžitě zmizet. Podle Remuse za všechno mohl Sirius a u Tichošlápka to bylo naopak. Najednou on sám nevěděl, komu má věřit. Poprvé v životě nějak nedokázal uvěřit ani jednomu z Pobertů. Naopak teď bezpodmínečně věřil Lili. To ona za ním stále stála, nikoho neobviňovala a vždy mu dokázala poradit.
"Promiň Siriusi, ale já už prostě nechci slyšet žádné udávání! Remusovi věřím, smiř se s tím."
"Ale…"
"Ne, Siriusi! To je fakt, tak se s tím smiř. Uvědomuješ si, že když si v Řádu přestaneme vzájemně věřit, že to dopadne katastrofálně? O to Pánovi zla přece jde! A tímhle mu hraješ dokonale do karet. Ke kamarádovi, kterého znáš déle, jak sedm let se obracíš zády!"
"Neobracím, já…"
"Ale ano!"
"Já bych mu záda neukázal!"
"Siriusi," povzdechl si James a znělo to značně vyčerpaně.
"Jak mu můžeš věřit?!"
"Prostě mu věřím! Kdybych mu nevěřil, nenechal bych ho teďka s Lili."
"Cože?!"
"Vždyť víš, nechci nechávat Lili samotnou, když už bude zanedlouho rodit, aby na to nebyla sama a někdo mohl zavolat pomoc. Hlídal si přece včera."
"To vím, ale Remus…"
"SIRIUSI!"
Tichošlápek už nestačil odpovědět, protože právě do místnosti vtrhlo stříbrné zvíře, udělalo několik koleček kolem dvojice stojící v obývacím pokoji a potom se zastavilo. Oba muži hleděli na zvíře s jistou dávkou obav, dokud nepromluvilo Remusovým hlasem: "Jamesi, Siriusi, už je to tady! Lili bude zanedlouho rodit. Poslal jsem pro porodní čarodějku a Hannach, aby nám se vším pomohla. Lili si zatím vede dobře. Jamesi, přijeď co nejdřív, Lili tě potřebuje!" Patron domluvil a potom se rozplynul.
"Co to…," chtěl se zeptat zmateně Sirius.
"Pro Merlina, já budu táta!"
"Cože?" zeptal se přitrouble Sirius.
"Budu táta!"
"Pro Merlina, tak běž!"
"Ne, počkej," zarazil ho James. "Prosím tě, Siriusi, dej vědět ostatním členům Řádu a hlavně Brumbálovi. Kup něco Lili a dítěti, já musím teďka za ní a nemám na to čas. Vyřiď Brumbálovi, ať přijede co nejdřív a ty taky přijď. Bude z tebe kmotr," usmál se šťastně a objal Siriuse.
"Běž za Lili! A řekni jí, že je skvělá!"

Remus pobíhal po místnosti a připravoval vše, co mu Hannach Potterová a porodní čarodějka radily. Lili ležela na stole a kdykoli kolem ní Remus prošel, pomyslel si, jak je to strašné. Nedokázal si představit, že by něco takového zažil on sám, a teď tu viděl dívku svého nejlepšího kamaráda, jak trpí nesnesitelnými bolestmi a nedokázal jí vůbec nijak pomoc.
V tu chvíli se ozvalo hlasité prásknutí a před ním se zjevil James.
"Kde je Lili? Jak je jí? Honem!"
"Uklidni se, Jamesi! Lili je v pořádku, zvládá to skvěle. Pojď, zavedu tě za ní."
James se horlivě hrnul k Lili, když ho jeho matka zarazila. "Zlato, pomalu. Lili potřebuje teďka nejvíc klid a ne že se k ní vřítíš jako uragán!"
"Mami, tohle je moje chvíle."
"Ne, tohle je Liliina chvíle, tak to nekaž."
"Potřebuje mě!"
"S tím souhlasím, ale nebuď tak zbrklý!"
Hannach zavedla Jamese k zpocené Lili, kterou právě porodní čarodějka otírala vlhkým hadříkem. Hannach vzala hadřík čarodějce z ruky a přebrala její práci, zatímco čarodějka začala pracovat s horkou vodou a přešla blíž k Lili.
"Lili, jste hrozně statečná, vedete si velmi dobře. Nebojte se, za pár hodin už to bude za vámi."
"Pár hodin?" zhrozil se James a polekaně se podíval na svoji ženu.
"Jamesi?" uvědomila si teprve teď Lili, že její manžel stojí blízko ní. Vztáhla k němu ruku a on ji okamžitě uchopil.
"Miláčku jsem tady s tebou, jsi skvělá, hrozně moc tě miluju!"
"Já tebe taky, ale…," další slova se ztratila v nesnesitelném křiku z porodních bolestí.
Čarodějka se obrátila zpátky na Dvanácteráka. "Lili si vede velmi dobře, když to půjde ještě líp, mohlo by být to malé na světě zhruba do hodiny."
"A nemohla byste jí nějak pomoc od těch bolestí?" zeptal se utrápeně.
"Jistěže, ano. Už jsem uvařila lektvar, který by měl bolesti alespoň částečně ztlumit. Nesmí být ale moc silný, jinak ublíží dítěti," obrátila se zpátky na Hannach a poradila jí, aby vyměnila obklad. Ta velmi ochotně udělala, co jí řekla, a poplácala lehce Lili po rameni.
"Miláčku, jsem tady s tebou, vydrž ještě prosím," šeptal James Lili.
"Jamesi? Myslím, že to bude kluk," usmála se unaveně Lili, "Hrozně tě miluju."
"Já tebe taky, lásko, vydrž!"

Porodní čarodějka odstrčila jemně Jamese a přesunula se k Liliiným nohám. Starostlivě vše zkontrolovala a potom se jí rozjasnila její lehce vrásčitá tvář.
"Hannach, víc obkladů, Jamesi, teď musíte manželku hodně podpořit, Lili, teď je to na vás. Je to tady, zvládnete to, věřím vám."
"Nezvládnu!" vykřikla Lili nesnesitelnou bolestí.
"Zlato, zvládneš to, jsi silná!"
"Miláčku, už nemůžu…"
"Lili, poslouchejte mě," přerušila je čarodějka, "Teď zatlačíte, všechno jde podle pořádku, za chvíli to bude za vámi, nebojte se! Připravte se… Tři, dva, jedna… Zatlačte Lili!"
Lili udělala co mohla. Byla hrozně vyčerpaná a už neměla sílu. Prostě jen zavřela oči, cítila velké horko, které se Hannach snažila zchladit, cítila Jamesovu ruku, která vyděšeně cukala, a cítila něco, někoho, kdo se právě dral z jejího těla ven. Věděla, že to je její povinnost. Musela svoje dítě dostat ven.

Sirius zazvonil u domovních dveří, v ruce balonky a spoustu dárků. Otevřel mu Remus. Chvíli na sebe koukali a přemýšleli. Poté se rozhodli, že zášť prozatím odloží a hůlky nevezmou.
"Jak je Lili?"
"Byla skvělá, já jsem to vůbec neunesl, musel jsem do jiné místnosti."
"A co dítě?"
"Zdravé a krásné, pojď ty kmotře jeden, James už tě čeká."
Když došli Tichošlápek a Náměsíčník k Jamesovi, vděčně se všichni objali. Zase na chvíli byli Poberty, těmi, kteří si věřili. Chyběl už jenom Červíček, který byl odvolán kvůli záležitostem z Řádu.
"Moc gratuluju, ty jsi táta!" rozjasnil se Sirius.
"Jo, jsem táta a mám krásného kluka a nádhernou ženu!"
"No a jak se teda bude jmenovat?" zeptal se Remus, "Nechtěl si mi to říct."
"Myslel jsem, že to bude překvapení, až při křtu. Kdy má dorazit Brumbál, Siriusi?"
"Brzy, do půl hodiny by tu měl být. Můžu se jít podívat na mimčo?"
James se zasmál. "Pojďte oba."

Lili ležela v posteli, v ruce držela svého malého syna a po jednom boku jí stál James, který se na ní láskyplně usmíval. Byl na ní hrozně pyšný. Na ní i na malého. Zvládli to oba a on teď měl rodinu, kterou miloval. Po Liliiném druhém boku stál Sirius v nové bílé košili, dokonale upravený jako vždy. Bylo na něm vidět, že během posledních pár měsíců zestárl o několik let. Ani nebylo divu. Prošel si mnohým a to by otřáslo i daleko silnějšími povahami.
Všichni byli připraveni na to, co se mělo posléze stát. Sirius Black, jako nejlepší přítel obou rodičů, se měl stát kmotrem. Navíc se měli všichni dozvědět jméno dítěte.
Albus Brumbál povstal a promluvil. "Vítám vás, při této radostné chvilce. Lili a Jamesovi se podařilo něco neskutečného. Zplodili syna, který se už teď jako malý usadil v našich srdcích, a já pevně věřím, že získá takové vlastnosti, jaké mají jeho rodiče. Jsme tu dnes proto, abychom zde vytvořili i jeho druhou rodinu. Lili a James se oba dohodli na tom, že jejich syna Harryho Jamese Pottera, bude v případě, že by se s nimi něco stalo, vychovávat jejich nejlepší přítel Sirius Black. Sirius Black se dnešním dnem stává kmotrem Harryho Pottera a jeho druhou rodinou," Brumbál se obrátil na Lili a Jamese. "Lili a Jamesi Potterovi, svěřujete tímto svého syna v případě nouze, do rukou Siriuse Blacka?"
Lili se podívala na Jamese, který na ní kývl a promluvil za oba. "Ano."
"Dobře," promluvil opět Brumbál, "Siriusi Blacku, slibujete, že v případě nouze, se postaráte o Harryho Pottera, syna Jamese a Lili?"
"Ano," pronesl Sirius hrdě a usmál se na malého Harryho.
"Tímto se z vás, Siriusi Blacku, stává kmotr."

Lili usnula a James Harryho uložil do postýlky v sousední místnosti, kam se na něj všichni přišli podívat. Bylo to nádherné miminko, a jak James dobře věděl, bylo jeho. Byl to jeho syn a on byl hrozně moc pyšný.
"Takže Harry Potter?" usmál se Sirius, "Skvěle jste to vybrali," poplácal kamaráda po zádech.
"Díky, Siriusi. Budeš pro něj vynikající kmotr."
"Vynasnažím se," usmál se a zadíval se na dítě v postýlce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K K | 22. listopadu 2013 v 21:54 | Reagovat

Úžasná kapitola.. Konečně přišel ten velký okamžik a podala jsi ho skvěle :) Bezvadné zakončení dnešního dne :) škoda, že se blíží povídka ke konci :/ ale na těch posledních pár dílů se hrozně těším! :)

2 Lisa Lisa | Web | 24. listopadu 2013 v 10:54 | Reagovat

Prv než začnem komentovať, tak by som chcela povedať, že mi je veľmi ľúto, že poviedka sa blíži ku koncu. :-( Bude mi za ňou veľmi smutno. A teraz k poviedke. Kapitola bola úžasná :D Bolo mi smutno, že Sirius obviňuje Remusa a naopak. Že Remus je vlkolak a má sklon ku temnej strane? Čo to je za blbosť!! On je Black. To tiež nie je žiadna sláva. A ktomu pôrodu. Hrozne som sa smiala. Bola som zdesená a pobavená zároveň :D Dúfam, že môj pôrod nebude takto nikdy prebiehať :D A trochu mi bolo smutno keď povadali Siriovi, že bude skvelý kmotor. Lebo ak to robíš podľa knihy, tak si Harryho veľmi neužije... A veľmi sa teším na ďalšiu kapitolu!!! Hrozne moc!!

3 Rogue Rogue | Web | 25. listopadu 2013 v 15:11 | Reagovat

Jak to utíká, taky se mi málokdy chce loučit s povídkou... :-D
Vlastně nevím co všechno bych měla říct - líbila se mi především závrečná část, kdy byl Sirius ustanoven kmotrem, v duchu jsem si procházela co všechno se pak stane a co on vlastně udělal...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama