25. R jako Robert

16. listopadu 2013 v 10:38 | Anytt* |  I think we will be happy before we die
Mám dobrou náladu, a proto jsem se rozhodla přidat další kapitolu :) Je oddechová a přibližuje to, co zažije asi každý, kdo plánuje děti - výběr jména a neshoda s partnerem. Doufám, že si třeba při ní oddechnete od učení, a já se moc těším na vaše další komentáře - ty minulé mě velmi potěšily! No a abych vám ještě víc zlepšila náladu - zbývá 5 týdnů do vánočních prázdnin! A potom dva týdny neuvěřitelné pohody :)
Tak si užijte kapitolu a komentujte :) Hezký víkend!


James dorazil do kuchyně a překvapením ustrnul. Lili právě dávala do úst poslední kousek nově nakoupeného obrovského melounu. Kuchyňská linka byla pokapaná a Lili s bříškem velikosti dvou camrálů vypadala spokojeně.
"Miláčku?"
"Hm?" zabručela Lili a s úsměvem se zadívala na Jamese.
"Ty si snědla celý ten meloun?"
Lili se omluvně usmála a pohladila si své břicho. "Promiň. Jestli tě to uklidní, tak teď budu chodit každou minutu na záchod," zasmála se.
Lili jen kvetla. Osmý měsíc těhotenství pro ni znamenal hodně nedočkavou dobu. Přála si, aby miminko už bylo venku a mohla s ním jezdit. Bolely jí záda, na záchod chodila každou chviličku, pořád by jen spala. Bylo to náročné, navíc pěkné, celkem teplé červnové počasí, které právě v Anglii panovalo, bylo vyčerpávající. Lili každou chvilku tahala nákup a i když se jí James snažil všemožně pomoci, únava byla občas nesnesitelná.
"Miláčku? Když už tě tady mám, myslím, že je načase, abychom si promluvili o výběru jména pro děťátko."
"O čem chceš mluvit, prosím tě? Když to bude holčička, bude to Lili a když chlapec, tak James."
"No, víš miláčku, i když máme bezpochyby krásná jména, myslím, že naše malé si zaslouží nějaké jiné. Například k jménu Potter se velmi hodí jméno, ve kterém zní R. Navrhuji, aby se chlapec jmenoval třeba Robert. To zní nádherně! Lili a James Potterovi mají syna Roberta Pottera!"
"Robert? Miláčku vážně? Proti tomu, aby měl ve jméně R nic nemám, ale Robert? To jméno se mi nelíbí," namítl James.
"Tak něco navrhni ty!"
"Tak začneme u holčičky. Kdyby to byla dívka, líbilo by se mi, kdyby se jmenovala Rose nebo Margaret."
"Margaret? Opravdu? Miláčku promiň, ale vždyť se jí budou všichni smát! A Rose? To proto, že já jsem Lili a její teta je Petunie? Chceš mít doma dvě kytky nebo co?"
"Nerozčiluj se, lásko. Je to jenom nápad. Jaká jména by se líbila tobě?"
"U holčičky? Amber nebo Erika."
"To je podobné jako Rose a Margaret."
"Amber a Erika se mi sice líbí, ale myslím, že bychom měli holčičku pojmenovat Jenny nebo Eva."
James se zarazil. "Myslíš to vážně? Chceš pojmenovat naše dítě po vražedkyni a necitelné ženě? To není myslím dobrý nápad…"
"Jamie, Eva není vražedkyně! Byla nešťastná a…"
"Jasně, a proto zabila půlku Řádu!"
"To není pravda!" hájila Lili svou bývalou kamarádku.
"Ale je, Lili! Nebo Jenny? Nikdy nic k nikomu necítila!"
"Siriuse milovala!"
"Jedna výjimka!"
"Pro Merlina přestaňme se hádat, Jamesi. Tohle má být slavnostní chvilka, nemáme se hádat! Máme vybrat jméno pro naše dítě. Dobře, nechceš Jenny, nechceš Evu, Amber, Eriku a já nechci Rose a Margaret. Měli bychom udělat kompromis. Dívčí hlavní jméno vyberu já, druhé bude Lili. Chlapecké hlavní jméno vybereš zase ty a druhé bude James, souhlasíš?"
"To by šlo," souhlasil James a zahloubal se.

Severus Snape psal brkem na pergamen, zatímco Alex Diens neklidně přecházel po pokoji. Snape občas znechuceně vzhlédl a povýšeně si změřil svého bývalého spolužáka. Doba, kdy měl z Alexe víceméně respekt, se dávno ztratila neznámo kam. Před sebou měl zmučeného, nervózního, vyděšeného sotva kluka, který ztratil svůj neobyčejně chladný vzhled. Naopak Severus, který kdysi se vstupem trochu váhal kvůli rudovlásce, kterou miloval, si povýšil tak, že by to do něj nikdo neřekl. Najednou měl navrch on a ne někdo, kdo se bál jenom pohnout, aby ho jeho Mistr za to nepotrestal.
"Vůbec nevíš, co se mi teď děje!" škemral Alex.
Severus protočil panenky a zavrčel: "Uklidni se, prosím tě."
"Od té doby, co můj otec vedl tu bitvu proti Řádu, to jde s mojí rodinou od deseti k pěti! Nejen, že se zjistilo, že můj otec podváděl matku s tou courou Louisovou, ale navíc má u Pána zla hodně velký vroubek! Což znamená, že celá moje rodina je v průšvihu. Když si Pán zla dupne, tak zmizíme z povrchu zemského! Nediv se, že mám strach! Matka s otcem odmítá komunikovat, spolupracovat. Chce se nechat rozvést. To si nemůže dovolit, jsme čistokrevná rodina!"
"Už mě to tvoje skuhrání nebaví, Diensi," konstatoval prostě Snape a zamračil se. "Fňukáš tu, jak malá holka a myslíš si, že tvoje problémy jsou ty nejdůležitější. Pán zla mě pověřuje v poslední době nanejvýš důležitými úkoly, které není dobré zvorat. Takže nemám čas na to, abych dennodenně poslouchal tvoje hloupá trápení. Koukej se sebrat! Pán zla neodpouští snadno, ale věřím, že to dokáže, tak se snaž!"
"Vůbec nic nechápeš!!!" rozječel se hystericky Alex. "Jde mi o život! Stačí ještě jedna chyba a je po mně!"
"Už toho mám právě dost!" praštil Severus rukou do stolu, vstal a zamířil k Alexovi. "ty mě už nezajímáš! Běž si své problémy vyřídit třeba s Červíčkem, ten je na to tupý dost! My dva jsme spolu skončili, Alexi! Doba školy dávno pominula a já nemám náladu ani chuť na to, abych se musel přátelit s takovou nulou, jako jsi ty. A teď," dodal po chvilce, "Zmiz odtud, mám práci."
Alex Diens se zamračil, pak pokrčil rameny a zmizel z místnosti.
Severus si odhrnul mastné vlasy z tváře, opět si sedl ke stolu a začal znovu psát. Konečně se toho hňupa zbavil. On měl teď jinou práci. Povýšil si, Pán zla ho teď považuje skoro za sobě rovného. Už dávno není ucho, které se právě zaučuje. Už dávno není školák Bradavické školy. Teď už je právoplatný Smrtijed. A rozhodně nechce dělat takové chyby jako Eva, která si také myslela, že může všechno, že jí je všechno dovoleno. Dopadla špatně a mohla si za to sama. Ne, Severus Snape takovou chybu rozhodně neudělá. Na to je moc chytrý. Jak moc by se toužil pomstít tomu zmetku Potterovi… A taky Blackovi! Ale neudělá to, protože je chytrý. Jeho čas jednou určitě nastane. A ta mudlovská šmejdka, kterou kdysi miloval, taky neskončí dobře! A on se na to jen bude dívat a neudělá nic. Byla mu už lhostejná. Musela mu být už lhostejná!

"Tak jdeme na to?" zavelela Lili a posadila se s pergamenem na křeslo.
"Jasně lásko, už to mám," přisedl si i James.
"Tak já začnu dobře? Tak jo… Tak nakonec jsem nevybrala ani Jenny, ani Evu, ani Amber nebo Eriku, dokonce ani Rose nebo Margaret," ujasnila hned hranice Lili. "A jelikož nechci porušit svou zásadu s R ve jméně, zvolila jsem následujících pět jmen - Keren, Robin, Jennifer, Cirie a Sara."
James se lehce zamračil, ale kývl, aby Lili pokračovala.
"Robin se mi zase tak moc nezdá, mohlo by to být klidně klučičí jméno. Jennifer je každá druhá dívka v Londýně. Cirie je zase až moc neznámá, takže jsem rozhodovala mezi Keren a Sarou. Probrala jsem všechny možnosti a nakonec jsem se rozhodla."
"Jak si se rozhodla lásko?"
"Pokud budeme mít holčičku, bude se jmenovat Sara. Co na to říkáš?"
James se na chvíli odmlčel.
"Nelíbí se ti to?" zesmutněla Lili a sklopila oči.
"Ale ne, lásko. Sara je moc krásné jméno a myslím, že k našemu dítěti se bude hodit dokonale. Rozhodně se mi to líbí víc než Cirie, Jennifer nebo Erika. I když ta Rose taky nebyla špatná, viď?"
"Jamesi Pottere! Nepojmenuju svoje dítě Rosalie Lilliana Potter!"
"Já vím, já vím! Dělal jsem si jenom legraci!" zasmál se James a objal svoji manželku kolem pasu. "Je to nádherné jméno!"
"Teď ty, jsem moc zvědavá, cos vybral!"
"Tak vybíral jsem jména jen s R, i když mám i pár, které ho neobsahují…"
"Tak začni nejdřív s nimi," skočila mu do řeči Lili.
"Dobře, takže - Louis, Josh, Paul, Tinson, Phillipe, Tomas a Bill."
"Opravdu zlato? Jedno jméno lepší než druhé teda… To bych už byla radši, kdyby se jmenoval jen James. Počkej ne, tvoje jméno je samozřejmě krásné," dodala, když se Dvanácterák zatvářil nevrle, "Ale opravdu nechci, aby se náš syn jmenoval Louis, Paul nebo Bill. Jaká máš jiná jména?"
"No, ty další už obsahují R, ale Roberta mezi nimi opravdu nenajdeš. Nejvíc se mi líbila jména jako George, Alexander, Frank, Henry a Albert. Dlouho jsem se rozmýšlel mezi dvěma jmény a nakonec jsem jako číslo jedna vybral jméno Henry."
Lili se lehce usmála. "To není špatné jméno Jamie, ale přece jen bych ho trochu upravila."
"Lili! Slíbila si, že jméno chlapce je na mně!"
"Počkej, Jamie. Jen něco navrhnu ano? Henry je krásné jméno, ale k příjmení Potter se víc hodí Harry a to taky není špatné."
"Harry?" odmlčel se na chvíli. "To vůbec není špatné jméno. Dokonce je lepší jak Henry! Lásko já tě nemít…"
"Takže domluveno? Když to bude kluk, tak to bude Harry, a když holčička tak Sara?"
"Ano, miláčku. Buď budeme mít holčičku Saru Lilli Potterovou, krásnou po mamince, nebo Harryho Jamese Pottera, skvělého hráče famfrpálu po tatínkovi," zasmál se James, objal Lili a políbil ji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čtete povídku ITWWBHBWD?

Ano
Ne

Komentáře

1 A. A. | 16. listopadu 2013 v 11:24 | Reagovat

Mně by se líbila i Sara Potter, z kluků samozřejmě Harry :) Jinak úžasné jako vždy :)

2 Lisa Lisa | Web | 16. listopadu 2013 v 18:37 | Reagovat

Tak u mena si mi zalichotila :D. Ja som Sara a určite budem nadšená keď sa dievčatko bude volať Sara. Ale škoda že to bude chlapec alebo nebude?? Je to len na tebe :D krásna kapitola to s tým melonom ma pobavilo :D A Rose je pekné meno. Aspoň podľa mňa. No ale keď povedala Lili že Robert tak si ani nepredtavuj aky som chytila zachvat smiechu. To si nevieš predstaviť. A Jamesove mená nemali chybu. Naozaj jedno lepšie než to druhé :D krásna kapitola bolo vidno že si mala dobrú náladu. :D

3 Rogue Rogue | Web | 18. listopadu 2013 v 21:31 | Reagovat

Mě by se docela líbila Amber a je teda pravda, že Rosalie Lilian Potterová by byla fakt hříčka rodičů, ta se někdy představit, tak by se asi všichni smáli... :-D
Byla to opravdu oddechová kapitola, líbí se mi co do povídky vnášíš, něco co jinde nečtu - ať už to bylo oznámení, že je Lils těhotná nebo i ten výběr jména, většinou se povídky točí jen kolem toho jak nekonečně šťastní jsou Potterovi a na všem se shodují ještě než to ten druhý vysloví.
Pěkné, těším se na pokračování, jsem zvědavá jak se vede Siriusovi.
A s těmi Vánoci jsi mě moc nenadchla nevím co komu koupím natož, abych věděla, co si přát. Help!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama