23. Žena proti ženě

2. listopadu 2013 v 9:19 | Anytt* |  I think we will be happy before we die
Teda, čím víc se povídka blíží ke konci, tím víc je mi smutno. Obzvlášť v této kapitole. Musím přiznat, že jsem ji měla naplánovanou dlouho dopředu, ale nikdy jsem se úplně nesmířila s tím, jak dopadne. Bylo mi to upřímně líto, ale nějaký zvrat v povídce být prostě musí (ne že by jich tam bylo málo). Hodně jsem nad touto kapitolou přemýšlela a chtěla bych vám napsat jeden citát z filmu Titanic: "Ať každej den stojí za to...!" A tím by se měl řídit úplně každý.

Lili tomu nemohla uvěřit. Právě k ní přiletěla sova a donesla jí dopis od osoby, od které by to nikdy nečekala. Od které by to nečekala. Nervozitou roztrhla obálku a s ní i dopis. Obě dvě půlky přiložila k sobě a snažila se rozluštit kamarádčino písmo.


Milá Lili,
Tvoje dopisy mě velmi potěšily, a i když jsem neměla čas Ti odepsat, vždy mi rozjasnily den tím, že na mě myslíš. Já i to malé jsme v pořádku. Moc rádi bychom zase viděli tetičku Lili. Nechtěla by ses sejít třeba za týden u toho starého stromu v Londýně, kde jsme se vždy o prázdninách setkaly, abychom si probraly nové zážitky? Moc ráda, bych probrala celý ten rok, co jsme se neviděly. Možná by bylo lepší, kdyby se nás sešlo víc. Vezmi s sebou Jamese, Remuse, Červíčka, ale třeba i Siriuse a Jenny. Možná to bude znít divně, ale ráda uvidím otce svého dítěte a jeho novou přítelkyni. Ať Vás je co nejvíc, moc se na Vás těším!
Chybíš mi Lili a mám z Tebe a z Jamese velkou radost!
Těším se za týden,
Eva Louisová.

Nemohla tomu uvěřit. Úplně poprvé jí od Evy přišel dopis! Přes rok se neviděly, přes rok od ní nedostala ani řádku. A teď se najednou ozvala a konečně se chce sejít! Měla chuť vyskočit a dát se do tance, ale potom si vzpomněla na svoje těhotenství a včas přestala. Moc se těšila na Evino miminko! Alespoň si vyzkouší, jaké to je chovat a vozit v kočárku.
Jediné, co ji zaráželo, byl fakt, že chtěla Eva vidět i Siriuse. Očekávala spíš, že ho bude nenávidět, než, aby ho chtěla vidět. A to samé u Jenny. Eva nesnášela všechny Siriusovy známosti. Možná jí to už přešlo…, pomyslela si a šťastně se usmála. Znovu uvidí kamarádku!

Rozhodla se nikomu neříkat o tom, že jí Eva napsala. Chtěla, aby to bylo pro všechny překvapení, že bývalou spolužačku zase vidí. Hrozně moc se těšila! S Evou se znala od svých začátků v Bradavicích. Eva jí pomohla se aklimatizovat v kouzelnickém světě, vždy jí poradila a výborně si spolu rozuměly. Proto Lili vůbec nechápala, proč se Eva přes rok neozvala. Trápilo ji, když odesílala dopisy a předem věděla, že jí už žádný nepřijde. A najednou přišel a Lili byla nadšená! Měla Evě tolik, co říct! To, jak začala chodit s Jamesem, jak ji požádal o ruku, jak se vzaly… Jak přišla na to, že je těhotná, jak našla novou přítelkyni, která dokázala neuvěřitelným způsobem změnit Siriuse, udělat z něj lepšího člověka. Chtěla jí říct, jak moc jí chyběla, jak její rodiče zahynuli při nehodě, jak vstoupila do Řádu a Smrtijedi přišli na to, kde mají hlavní štáb, to, jak Sirius přenechal svůj zděděný dům Fénixovi. Měla toho tolik, co nemohla sdělit v dopisech, ale potřebovala to říct osobně, a konečně měla příležitost! Přesně za týden uvidí Evu, obejme ji, pochová si dítě. Moc by jí zajímalo, jestli bude podobné Evě nebo Siriusovi. A bude to kluk nebo holčička?
Už ze zvyku si šáhla na bříško a začala přemýšlet nad tím, co asi roste v břiše jí. Dokázala si představit, jak bude s holčičkou vařit, oblékat jí, jak budou spolu chodit po nákupech a Lili s Jamesem budou chodit na její vystoupení roztleskávaček. Naopak, kdyby to byl chlapec, hrál by s Jamesem famfrpál, byl by stejný uličník jako jeho otec a strýček Sirius a mamince by přidělával práci různými neplechami.
Ať to bude, co to bude, budu to milovat, pomyslela si Lili a sama pro sebe se usmála.
Všechno bude jako dřív. S Evou budou znovu přítelkyně, které si mohou říct vše. Všechno bude v pořádku a normální. A ani Pán zla je nedokáže už rozpojit.

Den před velkou schůzkou se Eva procházela venku po rozlehlém pozemku. Nebylo pěkné počasí. Kolem krku měla uvázanou šálu a na sobě velký černý kabát. Rukavice hřály její ruce a černé kozačky doplňovali její vzhled. Jen čepici neměla. Její hladké, tmavě hnědé dlouhé vlasy, skvěle harmonicky sladěné s novýma zlýma očima, které byly výrazně namalované, nechala takové, jaké jsou a ani vítr, který všude skučel, se neodvažoval dotknout se jich.
Eva si procházku užívala. Zítra nastane její velký den pomsty. Nedokázala uvěřit tomu, že to konečně přišlo. Konečně udělá to, po čem toužila už tolik měsíců. Zítra už všichni, kteří jí opustili nebo se nějak přičinili na tom, jak dopadla, zemřou. Uvidí svoje prarodiče, kterým se moc ráda odvděčí za vše špatné, co jí kdy udělali. Za to, že jí říkali, jak je neschopná, za to, jak ji ponižovali. Uvidí svoji nejlepší kamarádku, která se nikdy neobtěžovala ji najít. A především uvidí toho, koho toužila zabít ze všeho nejvíc. Sirius Black bude trpět, slíbila si už kdysi a zítra to hodlala dokončit. On i jeho nová přítelkyně. Husa hloupá! Stejně ji jenom využije a odkopne. A nezbude jí nic jiného, než slzy a dítě. Jako mně…
Klíčovým bodem byla Liliina diskrétnost. Lili milovala překvapení, pokud mohla překvapit někoho ona sama. A takovou bombu jako to, že její bývalá kamarádka, která zmizela neznámo kam, se znovu ozvala, tu si nechá pro sebe. Určitě. Ne, hezky řekne, že má pro všechny překvapení, a dovede je na místo určení. A pak nastupuju já, usmála se.
Je to tak… Jednoduché! Ano, bez Roba Diense by to možná nezvládla, ale nepotřebuje ho natolik, aby mu splnila jeho přání. Ne, jakmile dosáhne svého, Robert půjde stranou. On i celá jeho rodina, manželka i syn. A všechno bude perfektní…

James uskočil před jedoucím autobusem, který na něj zatroubil a zvědavě se podíval na Lili.
"Miláčku? Kam nás to pro Merlina vedeš? Jdeme se kamarádit s mudly? Počkej, samozřejmě, ne že bych proti nim něco měl…," dodal rychle James, když se na něj Lili ostře podívala.
"Uvidíš, nechte se překvapit!" zasmála se Lili a sledovala malou rozdováděnou skupinku, kterou vedla. Remus s Červíček se právě přeli o Bertíkovy lentilky, Jenny a Sirius se vesele pošťuchovali a neustále se smáli. Ani nebylo vidět, že je Jenny o několik let starší. Všichni měli velmi dobrou náladu a vypadali zase šťastně, jako na škole. Nikdo by neřekl, že Pán zla ovládá kouzelnický svět a všude vládne špatná nálada. Lili uchopila Jamese za ruku a vedla je po jedné z hlavních silnic. Za chvíli musí odbočit doprava, pak rovně a už uvidí ten starý, dobře známý strom, kde se s Evou kdysi scházely. Zase ji uvidí!

Skupinka se blížila a Smrtijedi se mezitím skryli. Eva to měla dokonale naplánované a nemohla se dočkat, až je uvidí přicházet. A najednou je uviděla. Lili měla lehce zakulacené bříško a Eva si bolestivě sáhla na to svoje. Vypadala úžasně, dokonale zářila, na prstě měla snubní prsten a držela se za ruku s Jamesem. Ten vypadal daleko vyspělejší, než jak si ho Eva pamatovala. Bezpodmínečně Lili miloval a chtěj ji ochránit. Škoda, že se mu to nepovede… Eva spatřila i Červíčka. Na toho dneska útočit nebudou. On bude dělat, že bojuje proti zlu, ale ve skutečnosti nic dělat nebude. Nic se mu nestane, ten jediný přežije. Remus měl svůj dobře známý zadumaný odtažitý výraz. Pak Eva spatřila dívku, kterou nikdy předtím neviděla. Drobná blondýnka se pošťuchovala se Siriusem, který jako vždy vypadal velmi šarmantně. Tak tohle musí být Jenny, pomyslela si. No, už se těším, až se seznámíme…

"Evo!" zaječela Lili a rozběhla se směrem ke kamarádce. Přátelé jí byli v patách a nevěřícně zírali na bývalou spolužačku. Červíček se tvářil značně vyděšeně, Remus překvapeně, James potěšeně, Jenny zvědavě. Jen Sirius měl v očích zděšení.
Eva po něm bleskla pohledem a potom objala studeně Lili a dala jí přátelskou pusu na tvář. "Ráda tě vidím," zalhala a usmála se.
"Evo, ty… Změnila ses!" vyhrkla Lili a pohladila kamarádku po dokonalých vlasech.
"Pro Merlina, to ne!" zvolal Sirius.
"Co se děje, Siriusi?" zeptala se zmateně Lili.
"Myslím, že vím," přiznala sladce Eva a když se na ní Lili zmateně podívala, dodala: "Sirius tě chce asi ušetřit mých kamarádů Smrtijedů."
V ten moment se ze všech míst vynořili Smrtijedi v čele s Robertem Diensem a v ruce svírali hůlky. Jenny okamžitě vytáhla hůlku a Remus rychle vyslal Patrona ostatním členům Řádu na pomoc.
"To vám nebude platné, je nás víc," zašeptala Eva.
"Evo, jak…? Proč…?"
"Protože vás, má milá kamarádko, chci zabít."

Sirius si připadal jako v špatně natočeném filmu. Už zase stojí tváří v tvář s tou bohyní pomsty. Nedokázal tomu uvěřit. Vymyslela to dokonale a teď je měla všechny v pasti. Možná tu dnes všichni zemřou. Modlil se, aby pomoc přišla v čas.
"Ráda tě zase vidím, Siriusi," usmála se Eva a vyslala kouzlo na znehybnění.
"Ne!" odrazila kouzlo Jenny a postavila se do útočné pozice proti Evě. Ta se zamračila a hrozivě na Jenny hleděla.
"Jak chceš, Jenny. Možná bude lepší, když se nejdřív seznámím s tebou."
Ostatní Smrtijedi čekali na povel od Evy a napjatě hleděli na ní a drobnou blondýnku. Stály tam, žena proti ženě, připravené bojovat. Bývalá holka na jednu noc a snoubenka Siriuse Blacka. Obě ho milovaly, obě ho chtěly. Dostala ho pouze jedna. A teď bojovaly o něj.
"Zabijte je," zašeptala Eva a v tom propukla vřava.

Členové Fénixova řádu dělali, co mohli, aby se na místo dostali v čas. Nevypadalo to tam hezky. Všude létaly kletby, Smrtijedi měli převahu a Pobertům pomalu docházely síly. Ve prostřed spolu bojovaly dvě dívky a tmavovláska se zjevně chtěla dostat k muži, který bojoval se třemi Smrtijedy najednou. Blondýnka však byla zkušená a nedovolila, aby se žena přiblížila.
Ostatní se také zapojili do bitvy a brzy se síly vyrovnaly.

Eva a Jenny spolu zapáleně bojovaly. Eva byla už velmi rozčílená a nic jí nevycházelo podle plánu. Už se dostavili i ostatní členové Řádu a šance na vítězství značně opadla. Musela se dostat k Siriusovi a Lili, musela je zabít. Ale nejprve se musela vypořádat s Jenny.
"Zhebni, ty mrcho!"
"Tu radost ti neudělám!"
"Avada kedavra!"
"Ne!" zaječel Sirius a pokusil se odrazit vražednou kletbu. Kletba narazila do plechu, položeném nedaleko místa boje, odrazila se a roztříštila na několik menších. Jedna jen těsně minula Lili, která se prala s Belatrix Lestrangeovou, druhá se málem dotkla Červíčka. Eva uhnula třetí a to byl bod zlomu. Jenny úhyb nečekala a kletba ji praštila přímo do prsou. Zděšeně se naposledy zadívala na Siriuse, který neslyšně vykřikl. Viděla naposledy Evin vítězoslavný úsměv, který zmizel v okamžiku, kdy další kus roztříštěné kletby zasáhl i ji.

Lili zděšeně sledovala, jak její bývalá a současná kamarádka klesají k zemi a navždy se z nich vytratil život. Viděla Siriuse, který se rozběhl směrem k Jenninu mrtvému tělu, i Remuse, který ho uchopil za paže a zezadu ho držel, aby tam nemohl utíkat.
"Proboha, to ne," rozbrečela se Lili a sledovala, jak převaha Smrtijedů značně opadla a Fénixův řád vyhrává. "Ne, ne teď, prosím, ne teď…"

Sirius zařval. Strašlivě zařval steskem a utrpením. Kolem něj se shromáždili Členové a hořce oplakávali smrt Jenny. Lili klečela vedle obou mrtvých dívek a tiše, nešťastně plakala. Nedokázala pochopit, proč tohle Eva udělala, kdy to udělala?! Zemřely dvě dívky, které milovala jako svoje kamarádky. Teď už nemá nikoho, vůbec nikoho…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čtete povídku ITWWBHBWD?

Ano
Ne

Komentáře

1 Rogue Rogue | Web | 2. listopadu 2013 v 13:37 | Reagovat

Tak tomu se opravdu říká zlomový okamžik. Evy mi je i není líto - sem ji dohnala nešťastná láska a nenávist, sem ji dovedlo to kruté ponížení a odmítnutí a její touha po odplatě. Na druhou stranu nebyla by první, kdo byl v lásce tak pokořen a mohla ses tím vyrovnat i jinak než touhou povraždit všechny kolem sebe.
A Jenny? Ta mi sice zpočátku moc sympatická nebyla, ale nakonec si mě  získala a té mi je líto moc - a co teď udělá Sirius, to musí být hrozné!
Mistrně napsaná kapitola, v některých chvílích se mi až tajil dech!

2 Lisa Lisa | Web | 2. listopadu 2013 v 18:26 | Reagovat

Popravde neviem ako začať. Či pochváliť za úžasný dej alebo zabiť, že ako si pomiešala karty. A ja sa tak tešila na Happy End, ale v kútiku duše som vedela, že sa ho nedočkám. Popravde Evi mi bolo až priveľmi ľúto, veď koľko nenávisti musela v sebe mať? Tá nenávisť ju rozožierala na kusy a ona sa nebránila. Netvrdím, že vtom nemá žiadny podiel Sirius, ale kto normálny niečo takéto urobí? Myslím, že Eva už nebola normálne.  Jenny. To je kapitola sama o sebe. Zo začiatku sa mi hnusila, lebo stále som si predstavovala Evu a Siriusa ako pár. Šťastný pár. Eva sa mi zdala taká správna. Urobila som obrovskú chybu. To ja som si predstavovala koniec, že ako to skončí a pritom nebrala ohľad na tvoje predstavy. Proste som bola sebecká. V tejto kapitola som bola napätá ako struna a rozmýšlala, či nezačnem plakať. Keď zomrela Jenny, tak ma akoby zasiahol blesk. Až v tedy som si uvedomila ako dobre zo Siriusom vyzerala. Predtým mi Jenny tak nevadila, ale radšej som mala Evu. A teraz? Som zničená. Nevedela som, že sa do tvojho príbehu tak vžijem. Je to ako z mojim príbehom, ale ja keď píšem tak ma vždy napadne niečo lepšie a potom sa v tom príbehu stratím. Ale jedno viem a to ti aj poviem. Môj príbeh nebude mať najšťastnejší koniec, ale nebude ani zlý.

Ja sa to tu význávam a teba to možno ani nezaujíma :D Tak bolo to úžasné napísané, ale nevím prečo, ale nejde mi do hlavy, ako sa mohla taká silná a mocná kliatba ako je Avada Kedavra odraziť. Myslela som, že to výbuchne. ;D Veľmi sa teším na ďalšiu kapitola a pritom je mi smutno, že sa poviedky blíži ku koncu. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama