21. Nečekaná překvapení

17. října 2013 v 16:17 | Anytt* |  I think we will be happy before we die
Dnešní kapitola je hodně důležitá. Je v ní spousta věcí a náznaků, které budou v příštích kapitolách velmi důležité! Kapitolu věnuji všem, co povídku čtou a komentují ji. Je to jedna z nejlepších a nejdůležitějších kapitol, tak se hezky usaďte u počítače a dávejte pozor, protože se nám to pomalu ale jistě začíná zamotávat. Ať se Vám to líbí! ;) Já s ní jsem celkem spokojená.Sirius se usadil u sebe v pokoji na postel a zavřel oči. Promnul si spánky a zauvažoval nad vším, co si s Remusem řekli. Stále před sebou viděl rozzářený úsměv Jenny, její pohyby, znovuzískaný smysl pro humor. Přitahovala ho víc než na začátku. Chtěl ji. Chtěj ji, protože ji miloval.
Nevěděl, co se to s ním děje. Nikdy neměl problém holce něco říct. Teď, když došlo na to nejdůležitější v jeho životě, se nemohl rozhoupat. Co jí má asi tak říct? Jenny, miluju tě, musíme být spolu? No, to by mu asi sotva uvěřila s jeho minulostí. Cítil se na dně, bezbranný. A přitom ji potřeboval. Nikdy tolik někoho nepotřeboval jako ji.
Po tom, co se stalo s Evou, už neměl chuť mít každou krásnou holku. A podvědomě chtěl jenom jednu.
Každou noc se ve vzpomínkách vracel k noci s Evou. K noci, kdy vzniklo jejich dítě. A ve snech na něj Eva stále mluvila, držela v náručí jeho dítě a usmívala se. Občas se tam objevila i Jenny, usmála se na oba dva a pohladila děťátko po hlavě. Sirius z těch snů šílel. Byly tak nereálné a přitom to tak klidně mohlo být.
Zatřepal hlavou. Na Evu taky stále myslel. Na její zlý chladný úsměv. Na to, co z ní udělal kvůli jedné hloupé noci. A jak se z toho teď mají všichni dostat? Lili je vdaná za muže, kterého celý život nenáviděla. Eva je Smrtijedka a Sirius to nikomu nemůže říct. Jenny není chladná studená bystrozorka a on sám se do ní zamiloval. Svět byl na ruby.

Petunie se postavila před zrcadlo a sledovala svoji postavu. Její kostnaté tělo se začalo obalovat a i přes to, že byla stále velmi hubená, ztratila svoji kobylí podobu. Láskyplně si pohladila své břicho a usmála se.
"Miláčku?" oslovila svého muže Vernona a otočila k němu hlavu.
"Hm?"
"Musím ti něco říct."
"A nepočká to? Spěchám do práce!" odbyl svoji ženu Vernon Dursley a vytáhl z lednice krabicové mléko, aby se z něho napil.
"Jsem těhotná."
Vernon vyprskl mléko na vyčištěnou desku v kuchyni, až se jeho žena pohoršeně zadívala. "Teď abych to myla znovu!"
"Cože jsi?" ignoroval její poznámku.
"Těhotná. A netvař se tak, jako kdybys na tom neměl svůj podíl. Už jsem vymyslela i jméno, miláčku. Původně jsem chtěla, aby se jmenoval po tobě, ale pak jsem přišla na rozkošné jméno! Bude to Dudley Dursley!"
Vernon se posadil na židli a nevěřícně se zadíval na svoji ženu. "Kdy… Kdy se to stalo?"
"Jsem ve druhém měsíci. Zjistila jsem to teprve nedávno a pořád přemýšlela, jak ti to mám říct. No, teď to ze mě nějak vypadlo," zasmála se omluvně a přisedla k němu na klín. "Myslím, že už je načase zařídit si rodinu, Vernone. Dudley bude po tobě. Krásný, milý, pracovitý…," vyjmenovávala pomalu všechny manželovy klady.
Dursley se spokojeně zazubil. "Tak po mně říkáš? No, co kdybych si vzal na dnešek volno a pořádně bychom to probrali?"
Petunie se usmála a šla vyčistit špinavou kuchyňskou desku.

Albus Brumbál promnul látku Neviditelného pláště mezi prsty a pomocí hůlky trochu čaroval. Byl uchvácen.
"Ano, to je ono," zašeptal spokojeně. "Relikvie smrti. Je to ona!"
Stále hladil rukou hedvábnou látku a šeptal kouzla, která by mu mohla pomoci s jeho objevem. Vždy toužil mít všechny relikvie smrti, ale musel je nejprve objevit. A teď v ruce jednu relikvii měl.

Lili seděla na své posteli a nervózně čekala na výsledky. Byla nervózní. Musela čekat na těhotenský test několik hodin, protože si koupila špatnou značku. S nervozitou však sebrala první, který v drogerii uviděla.
Žaludek se jí zhoupl a ona rychle odběhla na záchod. Nevolnosti měla poslední dobou často, své dny se nedostavily už několik desítek dní.
Slyšela odtikávat budík, který měl zazvonit a připomenout jí, že výsledky už přišly. Crrr! Bylo to tady. Okamžik jejího života. Díky nevolnostem si byla téměř jistá, ale i tak to potřebovala vědět. Vzala ho do ruky a vzpomněla si na Evu, když jí oznamovala, že je těhotná. Za chvíli to zjistí sama. Zamračila se nad testem a nevěřícně zavrtěla hlavou. Byl negativní.

Sirius se zamračil. No tak, no tak! Na něco přijít musím! Měl se s Jenny za malou chvíli setkat a vůbec nevěděl, co jí řekne. Jediné, co mu bylo jasné, bylo to, že jí to prostě říct musí. Musí jednat!
Postavil se před zrcadlo a usmál se. "Jenny, nevím, jak bych ti to řekl, ale miluju tě… Ne, to ne, to je moc… Průhledné," trápil se. Opravdu neměl, co by jí řekl. Musel to očividně nějak dokázat, ale jak?
Přistoupil k voňavce a pořádnou várku si vylil na krk. Upravil se a zamířil za Jenny.

Lili se podrobně probírala těhotenskými testy a vybírala ty s největší kvalitou a co možná nejkratší dobou čekání. U pokladny si dva zaplatila, aby měla absolutní jistotu. Nevěřila totiž, že by první test byl spolehlivý, prostě nemohl být. Cítila, že je v jiném stavu.
Ihned po zaplacení zamířila v obchodním centru na nejbližší toalety. Vytáhla jeden těhotenský test a začala.
"Prosím, prosím…," ani nevěděla, proč prosí. Chce mít dítě nebo nechce? A co na to řekne James? Podívala se na test a obličej jí náhle zněžněl. Byl pozitivní.

Eva se zahořkle probírala starou poštou a již po několikáté četla dopis od Lilli. Vdaná, mumlala si pro sebe zahořkle. Ani nevěděla proč. Zbavila se dítěte, měla milence a neomezenou moc. Nic jí nechybělo. Přesto své dávné přítelkyni něco záviděla. Možná to, že má na výběr…Ale dlouho mít nebude.
Její plán šel přesně podle hodinek. Využívala kolem sebe všechny lidi. Nejvíc toho, který se do ní zamiloval a byl ochoten opustit svoji rodinu. Jí samotné se hnusil, ale aby získala to, co chtěla, musela podstupovat to, co dělala. On jí mohl pomoci dokončit úkol, který si dala v momentě, kdy se zbavila svého dítěte. Byl to obchod. Ona udělá to, co chce, co potřebuje, a on potom dostane ji. Možná, pomyslela si. Možná ho potom zabiju.

Lili zamířila do obýváku, kde u stolu seděl James a vyřizoval důležité dokumenty pro Řád. Láskyplně se na něj zadívala a přemýšlela, jak mu to má nejlépe říct.
"Ahoj lásko," pozdravila manžela, dala mu pusu na tvář a sedla si naproti něho.
"Lásko," odpověděl jí James a lehce se usmál. Potom však znovu sklonil hlavu a zabral se do papírování.
"Miláčku?" začala Lili, ale pak zbaběle vycouvala, "Nechceš něco k jídlu?"
"Ne, už jsem jedl, zlato, děkuju."
"Tak to jo. Miláčku?"
"Ano lásko?"
"Chtěl bys mít se mnou dítě?" vypadlo z ní najednou.
James se zarazil. Nezarazil se, strnul. Sundal si brýle, promnul si oči a potom si je opět nasadil. Teprve pak se zadíval na svoji ženu. "Jak tě to napadlo?"
"Chtěl bys mít se mnou dítě?" zopakovala otázku Lili.
"No… asi ano, ale…"
"Asi?" zeptala se trochu zklamaně.
"Asi určitě, Lili!"
"To je dobře, miláčku, protože já jsem…," nedořekla. James jí skočil do řeči.
"Ale jak tě to Pro Merlina teď napadlo? Jsme moc mladí na to, abychom měli dítě. Lili, určitě s tebou nějakého špunta chci, ale asi ne teď. Nedávno jsme se vzali, teprve jsme se zabydleli a i tak máme hromady práce pro Řád. Nemusíme přece pospíchat, lásko. Máme na to celý život," usmál se na ní s láskou.
Lili však vypadala, jako by ji něčím praštil. Čekala hodně věcí, ale tohle tedy ne. Ani ve snu by jí nenapadlo, že James s ní to dítě nechce. Ale vždyť si mu to ještě neřekla! Namítal hlas.
A v tu chvíli se Lili rozčílila.

Sirius se díval na blondýnku, která k němu pomalým, ale jistým krokem přicházela. Už z dálky viděl, jak se usmála a zamávala mu. Kývl na ní. Na víc se nezmohl, bylo to pro něj příliš těžké. Vůbec netušil, co by jí měl říct. Myslel na to celý den, ale na nic nepřišel. A teď se k němu blížila a on netušil, co přijde. Věděl jenom jedno. Musí jí nějak říct nebo dokázat, že ji miluje. Prostě musí! Jenže netušil jak.
"Ahoj Blacku," oslovila ho přívětivě a objala ho.
Ihned pocítil její výraznou lákavou vůni. Čichl jí k vlasům a uvědomil si, jak moc jí chce. Ale ne tak, jako chtěl holky na škole. Chtěl ji jen pro sebe. Navždy.
"Ahoj krásko."
"Krásko? Copak se s tebou stalo?" zasmála se a lehce ho dloubla do žeber. "To si mi nikdy neřekl."
"Říkám ti to pořád," namítl Sirius, "Ale ty sis toho ještě nikdy nevšimla."
"Ale ano, všimla. Ale teď to poprvé znělo upřímně."
"Jak upřímně?"
"No," zamyslela se, "Poprvé to neznělo jako: Chci s Tebou spát."
Sirius si přebral její slova. Ano, poprvé to tak nevyznělo, protože jsem to tak nemyslel. Znovu ji objal a lehce zmáčknul.
"Děje se něco, Blacku?" prostě mu nemohla říct jménem. On už to ani nechtěl. Jen ona mu tak říkala, byl to specifický znak. Jen pro ni byl Black. A on chtěl, aby pro ni byl tak navždy.

Lili vstala ze židle stejně jako James. Poprvé se opravdu hádali. James nechápavě a Lili tvrdohlavě. On nechápal vůbec nic, ona nevěděla, proč James nechce její dítě.
"Lili? Co blbneš?!"
"Proč se mnou nechceš dítě?"
"Ale já ho s tebou chci, jenom ne teď hned!" namítl James.
"No právě!" vyhrkly Lili slzy vzteku.
"Co blbneš, lásko? Najednou bys chtěla dítě, zničehonic! Časem si dítě uděláme, ale nemusí to být snad hned, ne?!"
"Jsi typický chlap!"
"Merline! Proč se tak chováš sakra?!"
"Protože jsem těhotná!" vypadlo konečně z Lili a po tvářích jí stále tekly slzy vzteku a bezmoci.
Nastalo ticho. James se zarazil a střídavě se díval na Lili a její břicho.
"Ty jsi… ty jsi těhotná?" zeptal se zmateně a Lili jen přikývla.
Chvíli bylo naprosté ticho rušené jen těžkým oddechováním z hádky.
"Lili," James polkl a rusovláska se připravovala na nejhorší, "to je skvělé!"
Lili se nechápavě zadívala. "Cože? Já myslela, že to dítě nechceš!"
"Nechtěl bych ho hned, kdybys za mnou přišla a řekla, že to chceš začít zkoušet, ale takhle… Víš, co jsme dokázali?"
"Ne," přiznala Lili stále zmateně.
James k ní přistoupil a vzal ji kolem pasu. Políbil ji a s láskou se na ní zadíval. "Že se máme rádi. A že nás už navždy něco definitivně pojí."
Lili se stále ještě dívala nevěřícně. James jí začal otírat slzy. Opřela se o jeho hruď a konečně šťastně promluvila. "Máš pravdu."

Jenny se zasmála a zadívala se na Siriuse, který se na ni usmíval. Bavila se jeho vtipy. Nikdy by netušila, že by mohl být tak zábavný. Asi se v něm vážně spletla.
"Počkej, počkej!" přerušila ho, když hodlal Sirius pokračovat. "Teď jsem na řadě já! Takže, jde takhle jednou sova do hospody…"
"Počkej, jak může sova chodit? Nelítá náhodou?" zasmál se Tichošlápek.
"Ticho, nech mě to domluvit! No, takže sova jde do hospody a poručí si Máslový ležák a…"
Sirius se na ni díval, jak se směje a najednou věděl, co má dělat. Nikdy předtím by tomu neuvěřil, ale s Jenny to šlo nějak samo. A on věděl, že to chce.
"Jenny…"
"Počkej, to není všechno," smála se blondýnka.
"Vezmi si mě, Jenny."
"Cože?" zarazila se uprostřed vtipu.
"Vezmi si mě."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čtete povídku ITWWBHBWD?

Ano
Ne

Komentáře

1 K K | 17. října 2013 v 21:52 | Reagovat

Bezva! ještě že jsem se podívala znova... jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál :) Hlavně s Jenny a Siriusem :) Už aby byla další část :)

2 A A | 18. října 2013 v 17:00 | Reagovat

ty necháváš svoje postavy pořád rozmnožovat :D

edit: ta poslední věta??

3 a a | 18. října 2013 v 17:01 | Reagovat

[2]: jinak skvělá práce jako vždy :D prej : bude po tobě milý, krásný, pracovitý..to mě rozsekalo :D

4 Lisa Lisa | Web | 19. října 2013 v 15:19 | Reagovat

Tak po prvé by som bola rada, keby si prijala moje veľké ospravedlnenie. Ospravedlnenie za to, že som sem moc často nechodila. Skrátka nemala som čas na nič, ale to ma vôbec neospravedlňuje. Tak som sa rozhodla ti napísať teraz. Budem sa snažiť chodiť sem pravidelne. Dokonca aj každý deň. Ale prosím nemysli si, že som nečítala tvoje kapitoly. Čítala, len som nestíhala napísať komentáre. Teraz mám toho veľa a snažím sa začať s dobrými známkami. Predošlé kapitoly boli úžasné a skvele spracované, ale ja dnes napíšem komentár len na túto kapitolu. Takže moje hodnotenie je: ÁÁ to bolo super teda!! (dúfam, že nevadí keď budem skákať :-D) Siriusovo rozmýšľanie na Evou a Jenny bolo neskutočné! A keď ju ku konci požiadal on ruku ja som skoro umrela! Vieš že si krutá? Nenapísala si ako zareagovala a ja to sakra musím rýchlo vedieť!! Úžas. Škoda, že o len so Siriusom a Evou konči. Alebo žeby nie? No ty si autorka, tak som zvedavá ako zamiešaš kartami. Evine myšlienky boli hrozné. Totálne ma z nej mrazilo. Mala som až zimomriavky. Ale teraz prejdem k niečomu krajšiemu v rámci možností. :-D Keď Lilyn prvý tehotenský test vyšiel negatívne bolo mi jej ľúto, ale keď vyšiel pozitívne bolo to úplne super! A najviac sa mi páčila veta, ktorú povedal James Lily: Že se máme rádi. A že nás už navždy něco definitivně pojí." Bolo to také romantické. oh :D A keĎ Petúnia vravela Vernonoviu,čo všetko bude mať po ňom, tak som sa váľala pod stolom. Ja z toho nemohla!! Takž prosím nedrž ma v napätí a rýchlo sem daj ďalšiu kapitolu!!! :-D

5 Lisa Lisa | Web | 19. října 2013 v 15:20 | Reagovat

[4]: Waw! Ja som sa sem nejako rozpísala! Snáď to budeš mať trpezlivosť čítať :D

6 Rogue Rogue | Web | 20. října 2013 v 1:08 | Reagovat

Hm, zajímavé - líbila se mi ta hádka s Jamesem a Lili, jak jsi tam přidala tu hádku, většina autorů to pojme tak, že James skáče radostí až do stropu hned při prvním náznaku, že by Lili mohla čekat dítě, ale tohle mi přišlo mnohem uvěřitelnější, protože ono rodit v nějakých 18/19 letech je taky... - i když tenkrát to taky bylo trochu jinak, neznamná, že se na to všichni cítili připravení.
A Sirius - ufff, tak to je teda žádost o ruku! No, jen si tak docela nemyslím, že se setká s kladnou reakcí, ať teď v očích Jenny stoupl jakkoliv.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama