Srpen 2013

15. Rozlučka se svobodou

29. srpna 2013 v 12:43 | Anytt* |  I think we will be happy before we die
Tak a je tu další kapitola! To mi to trvalo, že? :D Nicméně, to opět rozjíždíme, opět budu přidávat, opět budu komentovat články a povídky na spřátelených blocích. Už jsem se na to těšila, na psaní, na přidávání i na čtení! Ani jsem netušila, jak moc mi to bude chybět. V červenci jsem měla na chalupě noťas, sice bez internetu, ale měla, a tak jsem psala a psala a něco jsem napsala :D Sama ještě dost věcí nevím, přijde mi, že i když jsem napsala hromadu kapitol, tak příběh moc neuběhl, ale nebojte, blížím se k tomu ;).
Teď ke kapitole - Je víceméně oddechová, je tam jeden malý zvrat, ale nemusíte při ní na nic myslet a o to mi šlo. Je to první kapitola po dlouhé pauze, proto jsem chtěla, aby to nebylo nic náročného. Kapitolu věnuji všem, kteří tuto povídku čtou. Jste skvělí, mám vás moc ráda a toto je pro vás! Užijte si to!


V Řádu se dny nerozlišovaly. Lidem nezáleželo na tom, jestli je pondělí nebo pátek, neměli víkend, neměli volno. Prostě pracovali. Byly ovšem momenty, kdy několik lidí prostě vypnulo a nepracovalo. Jedním z těchto momentů byly svatby a také to, co jim předchází.
Lili Evansová a James Potter věděli, že jim jejich přátelé pořádají rozlučky se svobodou. Klučičí rozlučku si vzal na starosti Sirius a Evu, v roli Liliiny kamarádky, nahradila Jenny. Nebylo ovšem vůbec jednoduché Jenny přemluvit. Lili o rozloučení se svobodou ani tolik nestála, ovšem paní Potterová jako budoucí tchýně prohlásila, že je to naprosto nutné. Jenny byla nejdřív ovšem jako žula.

ITWWBHBWD - Shrnutí prvních 14 kapitol

26. srpna 2013 v 9:31 | Anytt* |  I think we will be happy before we die
Než přejdeme k přidávání opravdových kapitol, musíme si shrnout těch předchozích 14. Přece jenom dva měsíce jsou dva měsíce a určitě jste toho spoustu z povídky zapomněli, dokonce i já něco nevím :D Proto by bylo dobré si to připomenout :) No a k tomu Vám pomůže toto shrnutí. Po něm už opravdu budu přidávat a přidávat a přidávat :D Mám něco napsané a jsem s tím zatím spokojená :) Takže se těšte! ;)


Lili Evansová a Eva Louisová chodí do kouzelnické školy v Bradavicích. Zatímco Lili neustále odmítá nafoukaného Jamese Pottera, jednoho z Pobertů, Eva se zamiluje do jeho nejlepšího kamaráda Siriuse Blacka a vyspí se s ním. Druhý den ji však Tichošlápek zraní, když ji odmítne a "rozejde se" s ní. Zatímco Eva zjišťuje, že je těhotná a musí odjet domů kvůli smrti svých rodičů, sblíží se Lili s Jamesem a začnou spolu chodit. Z Lili a Pobertů se stanou nejlepší přátelé, kteří se společně připravují na zkoušky OVCE.

Na druhé straně Severus Snape, nejlepší přítel Lili, se začíná připravovat na vstup do služeb Pána zla. Společně se spolužákem Alexem Diensem plánují a čekají jen, co dokončí školu.

Všichni včetně Červíčka udělají zkoušky OVCE a začíná jim nový život. Severus, Alex a násilím také Peter vstupují do služeb Pána zla a začínají plnit úkoly. Naopak Lili, James, Remus a Sirius vstupují do Řádu a přidá se k nim i Peter, který to hraje na obě strany. James požádá Lili o ruku a ona souhlasí. Zároveň se seznámí s Jamesovými rodiči, Johnem a Hannach, a najde si s Jamiem dům v Godrikově dole, do kterého se po svatbě přestěhují.

Sirius si z odjezdu Evy nic nedělá, ostatně ani neví, že s ním čeká dítě. Naopak si vyhlídl další kořist a to o několik let starší drobnou blondýnku a výbornou čarodějku v jednom, Jenny Feller. Ta je ale chladná a odtažitá a rozhodně nemá v úmyslu si se Siriusem něco začít. Remus se do ní zamiluje, ale sám neví, jaké má šance. Sirius a Remus uzavřou slovem sázku, kdo z nich Jenny dřív získá.

To nejhorší a nejnapínavější však teprve přijde!

Jedeme dál!

24. srpna 2013 v 14:43 | Anytt* |  Blog
Ahoj!
Ano, vidíte dobře.
Ne, neklame vás zrak.
Opět se hlásím a se mnou i moje povídky. Upřímně? Chyběli jste mi, ale poslední dva týdny jsem měla jiné starosti. Byla jsem na táboře a nebylo to tam úplně lehké. Nejde ani tak o fyzičku, to se zmákne vždy, jako o psychiku. Nicméně to je moje věc, momentálně se směju jako sluníčko a i na tom má tábor své přičinění.
Co ale s blogem? No, myslím, že si dokážete odpovědět sami. JEDEME DÁL!
Můj blog je opravdu v provozu a co nejdřív sem začnu přidávat další povídky. Budeme pokračovat jak v ITWWBHBWD, tak i v jiných mých jednokapitolových povídkách. Doufám, že jste si prázdniny náležitě užili, vaše oči jsou odpočaté a opět mohou zasednout k hp-pobertove-povidky.blog.cz, aby si přečetly, co je nového.
Užijte si ještě poslední týden prázdnin a brzy očekávejte shrnutí prvních čtrnácti kapitol ITWWBHBWD a potom přidám i patnáctou kapitolu.
Vaše Anytt*.