Žijeme len raz

28. června 2013 v 7:53 | Anytt* |  Další povídky
Tak a je to tady :) Vytoužené prázdniny po deseti měsících školy. Abych se vám přiznala před týdnem jsem se až divila, jak rychle tento rok utekl. Ještě nedávno jsem si odškrtávala první týden září 2012 a najednou si odškrtávám poslední týden června 2013. Je to tak... Co bych vám na to řekla? No tak především bych vám určitě chtěla popřát krásné, klidné, ničím nerušené a hlavně pořádně prožité prázdniny! Ať se vám splní vaše letní sny, ať už jsou jakékoli, a opět naberte energii do dalšího školního roku.
Teď k povídce: Možná většině z vás bude připadat tato povídka nejen uhozená, ale ještě trapná. Upřímně, hlavní představitelka není nic moc, co si budeme povídat, je to klasická puberťačka a většina z vás se asi přištihne, jak si říká "To je ale blbka". No, asi s vámi musím i souhlasit :) Ovšem, upřímně dámy (pány, pokud povídku čtou, neoslovuji, přece jenom je hlavní hrddinka dívka), která z nás někdy nezatoužila být tou nejlepší? Která z nás se netěšila na prázdniny tak moc, až to ostatním připadalo trapné? No, vidíte :). Každopádně abych se dostala, jak se říká, k jádru pudla - Nejdůležitější částí povídky (což je spíš k pláči) je poslední část. Vypněte, nemyslete na školu a užívejte si prázdnin! Myslím, že si to zasloužíme všichni :) Povídku nepovažuji za kvalitní a jak už jsem se zmínila, je to spíš blábol, ale je prázdninová, a proto jsem jí napsala a taky zveřejnila. Jen chci upozornit, že není autobiografická, a chci doporučit, abyste si k povídce pustili stejnojmenný song.
Teda dneska jsem nějaká ukecaná :D No tak ještě jednou - Přeji vám krásné prázdniny a nezapomeňte, že poslední týden v srpnu mě tu máte zase jako na koni a přispěji opět povídkou ITWWBHBWD. A můžu vám už předem prozradit, že se brzy objeví i Eva ;). Tak Hezké prázdniny!

Název: Žijeme len raz
Postavy: Klára, Ondra, Lukáš, Spolužáci
Doba: Konec prázdnin, začátek léta
Zpívá: Ego ft. Robert Burian
Děj: Končí škola, rozdává se vysvědčení a přichází deset měsíců očekávané letní prázdniny, které si chce Klára naplno užít.
Probudilo mě zazvonění budíku. Zase, pomyslela jsem si se zatrpklostí. Když jsem však otevřela s námahou a unaveně oči a dle kalendáře zjistila, že je poslední den školy, musela jsem se sama pro sebe usmát. Dnes jsem byla ochotná vstát o něco dřív než obvykle. Na poslední den školy se musím vyparádit, jak jen to nejvíc jde. Spolužačky určitě půjdou v něčem hodně žhavém, tak ať nejsem pozadu. Navíc se musím před prázdninami pořádně rozloučit s Lukášem.
"Vstávej, pako," prohodila jsem rozespale na bratra a zamířila do koupelny.

Oukej, ego, robert burian!

neseď doma pri kompe, poď s nami von, (poď so mnou von)

ži raz tu teraz,
slnko svieti rovnako na nás,
všetkých spolu od jazier k moru,
poď von, pozývam na kofolu,
leto je to moje milované obdobie,
som v pohode, si tu so mnou, že,
tak smej sa na mňa, tancuj blízko,
vieš jak minule, presne tak isto,
odložme mikiny, kostýmy, saká,
pláže, bikiny, leto nás čaká,
farby kvetov letia vzduchom,
čo vietor sfúkol v žiari lúčov,

Kromě klasického čištění zubů a oplachování obličeje jsem si na oční víčka nanesla hnědé oční stíny, hnědou tužku na oči a završila to tmavě hnědou řasenkou, kterou jsem si oproti normálním dním prodloužila řasy dvojnásob. Rty jsem si několikrát přetáhla leskem, ostatně, co kdyby se Lukáš chtěl rozloučit jaksepatří, a na tvář jsem si dala trochu make-upu. Úzkostlivě jsem však dbala na to, abych nevypadala vulgárně. Podívala jsem se na šaty, které mi mamka včera vybrala, a dlouho si je prohlížela. Nakonec jsem se rozhodla pro džínové kraťásky s červeným tílkem a džínovou vestičkou s krátkými rukávy. Model jsem obohatila bílým šátkem s drobnými kvítky a dlouhým bílým přívěskem, který na červené barvě skvěle vynikal. Boty jsem zvolila balerínky a přes rameno jednoduchou bílou kabelku s nejnutnějšími potřebami. Chudák mamka by nejspíš řekla: "Kláro! Bude ti v tom horko!"
Jo maminko, pro krásu se musí trpět.


žijeme len raz práve tu a práve teraz,
slnko svieti rovnako na všetkých z nás,
tak sa nemrač, ale zabudni na stres,
zabudni čo tu bolo včera,
dneska je tu ďalší deň,
voda, slnko, party, klub, relax,
žijeme len raz práve tu a práve teraz,
slnko svieti rovnako na všetkých z nás,
tak sa nemrač, ale zabudni na stres,
zabudni čo tu bolo včera,
dneska je tu ďalší deň,
voda, slnko, party, klub, relax,

"Bacha aby ses do sebe nezamilovala," poradil mi můj bratr Ondra, který mi drze vlezl do koupelny a zkritizoval moje nahlížení do zrcadla.
"Zmiz," poradila jsem mu koutkem úst.
"Chceš vyhrát Miss Zmalování?" zhodnotil Ondřej můj vzhled moudře.
Přimhouřila jsem oči a výhružně se na něho podívala. "Jak já jsem nadšená, že se tě na měsíc zbavím, ty skrčku!"
Jeden lahodný měsíc neuvidím svého bratra! Tři týdny na táboře a jeden se spolužáky a přáteli na čundru si nenechám nikým zkazit! Dost na tom, že pak jedu s našima k moři, kde mě táta nepustí na krok, a zbytek prázdnin pak strávím na chatě u babičky s mým nesnesitelným bratrem! A to si prý máme o prázdninách odpočinout! Na chatě budu dřít jako fretka! Babička v jednom kuse uklízí, zavařuje, chodí na trávu. Děda je zase aktivní při řezání dřeva a výrobě různých blbůstek. Ondra mu s radostí pomáhá, ale já se můžu unudět k smrti! Vlastně ani to mi mí dobrosrdeční prarodiče nedovolí - musím se totiž zapojit do práce.

aspoň raz to nerobme len pre lóve,
preži to,
urobme to pre lóve,
party, smiech a zážitok,
toto je hudba, t-toto je mier,
t-toto je pohoda, t-tomu ver,
toto je hudba, t-toto je mier,
t-toto je leto jak má byť, tomu ver,
tráva, piesok, nebo je modré,
blýska sa na časy dobré,
slnko hreje na dušiach, kto chce,
zahojí svoje zlomené srdce,
čas, nádej splnených snov,
poletím za ňou letnou oblohou,
dj popper zahraj túto,
nech hrá vám do všetkých kútov!

Kluci obdivně koukají a holky závistivě přímo čumí! Když si přisedávám k Lukášovi a líbám ho na tvář, spokojeně zjišťuji, že žádné z dam to nesluší tolik jako mně. Cítím v kostech, že si přinejmenším jeden měsíc prázdnin naplno užiju a v září do třeťáku nastoupí znovu ta sebevědomá holka plná elánu a svěžesti. Jak já miluju prázdniny!
"Dnes si tu nějak brzy," podotkne Lukáš, ale sám to říká spíš zdvořilostně, protože sám neví, kam s očima.
"Chtěla jsem si ten poslední den užít."
"Ono je na vysvědčení něco k slavení?"
"Kdo mluví o vysvědčení? Začínají prázdniny, zlato," vysvětlím svému nechápavému klukovi moje myšlenkové pochody.
Až na jeden jediný týden své drahé spolužáky neuvidím dva měsíce. Budou mi chybět. I když se o většině lidí nedá říct, že by byli vyloženě přátelé, jsou prostě nějak mojí součástí. Při pomyšlení, že mi zbývají dva roky do maturity, kdy se naše cesty bezpodmínečně rozejdou, mi je smutno.

žijeme len raz práve tu a práve teraz,
slnko svieti rovnako na všetkých z nás,
tak sa nemrač, ale zabudni na stres,
zabudni čo tu bolo včera,
dneska je tu ďalší deň,
voda, slnko, party, klub, relax!

Všetci héj, hou, héj, hou, všetci hej, hou, hej, hou, hej, hej, hej, hej
Všetci héj, hou, héj, hou, všetci hej, hou, hej, hou, hej, hej, hej, hej

Vysvědčení rozdáno a nezbývá nic jiného než se rozejít do domovů a odjet na prázdniny. Ovšem tak lehce to s mojí třídou nejde. Skupinky začnou okamžitě plánovat, kam si na rozloučenou zajdeme. Pár holek navrhuje cukrárnu, někdo minigolf a pár lidí i bowling.
"A co si jít prostě zatancovat?" navrhnu, z čehož jsou hlavně holky pěkně nadšené.
"A je to nutné?" optá se zdrceně Lukáš.
"Nekaž náš poslední den!"
Ihned se všichni domluvíme, že jen co hodíme výza domů, sejdeme se na dnešní disce. Několik holek povrchně prohlásí, že stejně měly celou dobu v plánu tam jít. Očividně mi ještě neodpustily můj vzhled. No, ať si jsou klidně uražené, pipiny.

jou, zdraví vás Robert Burian, zdraví vás Ego, naladení na tvoje rádio, DJ Iphone a práve preto chcem všetkým zaželať to najkrajšie leto,
aj keby náhodou pršalo, tak sa stretneme pod jednou strechou a odpálime tú najmocnejšiu párty spolu!

Hop,hop,hop,hop poďme všetci, čo sú tu!
Hop,hop,hop,hop poďme zdraviť celý klub!
Hop,hop,hop,hop poďme všetci s nami aj tí baby bez vás sme nahraní.
Pome skáče cely klub!

Na diskotéce to pěkně jede! Holky i kluci řádí jako o život, až se naše třída před nimi poměrně stydí. Kluci naštěstí zaberou jeden stůl, kde se minimálně osmnáct lidí smáčkne dohromady, a objednají pro všechny pití.
"Žádný alkohol," upozorníme s kámoškou hned na úvod spolužáky, protože nechceme, aby nám rodiče zatrhli slibný třítýdenní tábor.
Po chvíli jdeme všichni tancovat a už jenom skáčeme v ohlušujících písních. Zanedlouho začne moje nejoblíbenější letní písnička o prázdninách. A kam se hrabou Kanikuly! Robert Burian to pěkně rozjede a ani my se nenecháme zahanbit a zmítáme se v rytmu songu "Žijeme len raz".

Hop,hop,hop,hop pome skáče celý byt,
Hop,hop,hop,hop pome skáče celé auto,
Hop,hop,hop,hop pome skáče s nami ty,
Hop,hop non-stop pome skáče s nami všetci

Všetci héj, hou, héj, hou, všetci hej, hou, hej, hou, hej, hej, hej,hej
Všetci héj, hou, héj, hou, všetci hej, hou, hej, hou, hej, hej, hej,hej

Je to paráda, když nemáte žádné úkoly a nemusíte se stresovat z písemek, které na vás čekají například z matiky nebo fyziky. I Lukáše hudba chytla a věřím, že i bráška by se tu vyřádil. S úsměvem si uvědomím, co by na naše řádění řekla naše třídní. Mít za třídní fyzikářku a matikářku v jednom je vážně za trest! Přistihnu se, jak vzpomínám na incident, který jsem ještě nedávno s profesorkou měla:
"Kláro, to umí i na základní škole!"
"No, tak já to neumím, paní profesorko," samozřejmě jsem dostala za pět a k tomu ještě poznámku.
Ale fuj, napomenula jsem se. Přestaň myslet na školu. Jsou tu přece prázdniny!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Potteraci-fanclub Potteraci-fanclub | Web | 4. července 2013 v 19:38 | Reagovat

úžas, fakt super. pekná poviedka. Pesníčka sa k tomu hodí. Tu pesníčku mám veľmi rada. teraz mi to dosť znie v hlave. ijeme len raz, práve tu a práve teraz. Bolo to super poviedka

2 Rogue Rogue | Web | 11. července 2013 v 7:54 | Reagovat

Žijem len raz a o letních prázdninách to platí dvojnásob! Krásně si je užij! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama