11. OVCE 2/2

2. června 2013 v 13:12 | Anytt* |  I think we will be happy before we die
Takže tohle je opravdu konec Pobertů v Bradavicích :). Poslední díl, kdy je uvidíte, nebo spíš přečtete si o nich, za branami školy. Povídka ovšem nekončí. Naopak teď to teprve začne být to pravé. Čeká nás toho ještě mnoho! Když jsem dávala informace o této povídce, napsala jsem, že bude mít něco okolo 30 kapitol. Nevím, jestli tomu tak bude, protože toho plánuju ještě opravdu hodně. No, sami uvidíte :)
Tuto kapitolu (respektivě její druhou část) bych opět chtěla věnovat mým přátelům a rodině, ale také maturantům a všem, kteří úspěšně složili zkoušky, ať už ty maturitní nebo na střední či vysokou školu. Jste výborní a přeji Vám mnoho úspěchů!
Připomínám, že zde naleznete první část kapitoly :).

Konec! Konec zkoušek, všechny písemné i praktické zkoušky pro studenty sedmého ročníku skončily a druhý den se měli dozvědět výsledky. Pobertové a Lili se unaveně usadili venku a vychutnávali si chvíli, kdy se nemuseli učit a už je nic nečekalo.
"Uvědomujete si, že je tohle konec?" promluvil Remus.
Všichni se na sebe podívali. Ano, byl to konec. Skončila škola a začal nový život.
"To není konec," namítl Sirius, "vždycky se budeme scházet. My Pobertové jsme kamarádi už od prváku a tady Lili," podíval se Tichošlápek na rusovlásku, "k nám už neodmyslitelně patří. My se nemůžeme rozdělit! Vždycky tu pro sebe budeme," dokončil Sirius svoji nevědomky dojemnou řeč. James, o kterého se Lili opírala, poplácal kamaráda po zádech.
"Líp bych to nevyjádřil."

"Stejně to ale bude zvláštní. Budeme mít vlastí domovy a třeba se nebudeme vídat tak často jako tady," řekla Lili a smutně se zadívala na svého přítele.
"Už máte nějakou představu, co budete dělat?" zeptal se James přátel.
"Já ano," vzal si slovo Remus, "Chci vstoupit do Fénixova řádu a bojovat proti zlu. Práci by mi s mým zvířecím problémem stejně nikdo nedal a tohle je moje šance, jak změnit svět i přes to, co jsem. Mluvil jsem o tom s Brumbálem a přijmou mě. A vás by taky mohli."
"Nic mi neudělá větší radost než postavit se svojí rodině. Jdu do toho s tebou," přidal se Sirius.
James se podíval na Lili a vyslal k ní tichou zprávu. I přes to, že spolu nemluvili, tak si velmi dobře rozuměli. Lili viděla v Jamesových očích lásku a oddanost. On v jejích viděl nejen to, ale i odhodlání. Souhlasně na sebe hleděli, dokud Lili nepromluvila. "I my zůstaneme s vámi."
James se na Lili podíval s láskou a něhou. "A co ty Červíčku?" obrátil se na posledního kamaráda.
Peter se nervózně ošil a očividně nechtěl unáhleně odpovědět. Červíček se bál. Bál se hodně. Na světě měl už jenom matku, ale strach měl hlavně o sebe.
"V Řádu tě ochrání," pokusil se přesvědčit Sirius jednoho z Pobertů.
"Nechte ho. Rozhodne se, až na to bude připravený," vmísil se do hovoru Remus.
V tu chvíli se v Peterovi něco hnulo. Nejspíš po sedmi letech chtěl konečně dokázat, že nemusí stát pouze v stínu tří přátel. Dotklo se ho, že Remus o něm pochybuje. Měl strach, velký strach, ale v tu chvíli ho chtěl překonat. Nevěděl, jak později bude litovat, ale teď litovat nehodlal. "Tak… Já půjdu s vámi," pronesl pevně.
Lili se zadívala na své přátele, ale místo úsměvu se jí na tváři objevil smutek. James si toho ihned všiml a se zájmem i lehkým strachem se zeptal, co Lili trápí.
"Chybí mi Eva. Mrzí mě, že tu nemůže být s námi. Trápí mě, že si s námi neplánuje budoucnost a neprožívá s námi tu nervozitu ze zkoušek."
"Jo, je to hrozný. Jen kvůli tomu, že rodiče byli důležití a byli hrozbou pro Toho, jehož jméno nesmíme vyslovit, musela ukončit studium a jet se starat o bratra," projevil poprvé od Evina odjezdu zájem o spolužačku Sirius.
Lili se na něj zkoumavě zadívala a pomyslela si: Kdyby jen kvůli tomu.

Druhý den se Lili i Pobertové nervózně probudili a zamířili na snídani. Ráno se ve společenské místnosti objevilo hlášení od profesorky McGonagallové, že po snídani se mají všichni studenti sedmého ročníku zdržet ve Velké síni, aby si vyslechli výsledky zkoušek OVCE. Stejně jako předchozího dne toho kromě Petera moc nesnědli. Vidličkou se dloubali ve slanině, občas převrhli dýňovou šťávu a nervozitou někdy vyčarovali sníh, který padal, dokud se někdo z přátel nevzpamatoval a nešťouchl do spolužáka rukou. Nikdo z nich chvíli neposeděl, dokud se nepřiblížila hodina H a ředitelé všech čtyř kolejí neoznámili studentům jejich ortel.
"Včera jste završili studium na této škole," vzala si slovo profesorka McGonagallová, "Ukončili jste sedm let výuky a nyní se máte postavit na vlastní nohy. Mnozí mile překvapili, někteří však zkoušku OVCE nezvládli. Než vám postupně předáme obálky s vašimi výsledky, chceme vám s kolegy popřát jen to nejlepší v životě, protože již brzy, ať už jste zkoušky udělali či ne, opustíte Bradavice a začnete žít vlastním životem. Přejeme vám, ať vás nic neporazí, ale naopak ať vás vše posilňuje. Byla pro nás čest mít vás za studenty," ukončila Minerva svůj proslov a společně s ostatními řediteli kolejí se chopila obálek. "Ještě než vám obálky rozdáme, chtěla bych podotknout, že večer se vás naposledy ujme ředitel školy a většině z vás předá potvrzení o složení zkoušek OVCE, které budete přikládat u svých budoucích zaměstnavatelů."
Lili a Pobertové neklidně čekali na své obálky, a když nakonec všech pět dostalo výsledky, zahleděli se na sebe a s odhodláním se začetli do dopisů.
"Prošel jsem!" zařval na celou Velkou síň Sirius, až se většina spolužáků pobaveně otočila.
"Já taky!" zajásal James a kouknul se Lili přes rameno. Sirius udělal to samé Remusovi, který se s naprostým klidem podíval na papír a potom ho složil, aniž by něco řekl.
"Remus taky prošel," oznámil s úsměvem Sirius ostatním, když se k tomu Náměsíčník neměl.
Lili měla stejně dobré výsledky jako Remus Lupin a zářila štěstím. Nakonec se všichni podívali na Červíčka, který se stále klepal.
"Tak co?" zeptal se James, když Peter dlouho neodpovídal. Sirius mu vytrhl papír z ruky a promluvil: "Prošel, sice o chlup, ale má to!"
Všichni se na sebe usmívali, pár lidí se i objalo. Lili z dálky uviděla Severuse Snapa, omluvila se přátelům a zamířila k němu.
"Lili, počkej!" zavolal za ní James, ještě než odešla.
"Ano lásko?"
"Večer po tom proslovu Brumbála, máš čas?"
"Jistě, co jiného bych měla dělat?" zeptala se udiveně Lili.
"No, já myslel, že máš třeba jiný program," zadíval se James na Snapa.
"Nemám," ujistila ho Lili, "co plánuješ?"
"To se neříká!"
"Ale Jamesi," zatvářila se Lili napůl pohoršeně, napůl pobaveně, protože se domnívala, že chce James ukončení studia oslavit způsobem, který nevyžaduje, aby na sobě dva lidé měli oblečení.
"Tak večer jo?" ujistil se James.
Lili přikývla a zamířila k Severusovi.

Severus Snape se zamyšleně zadíval na svoje výsledky. Byl s nimi naprosto spokojený. Ostatně, i kdyby propadl, nezabránilo by mu to v tom, aby se přidal k Pánovi zla. Alex se vedle něj rozplýval - podle toho, co včera vyprávěl, si očividně nebyl jistý, jestli vůbec školu dokončí.
"Teď už nám nic nebrání," oslovil Alex Severuse.
"Teď už ne," přitakal Snape.
"Ahoj Severusi," pozdravila Lili svého kamaráda. Alex si ji napůl s pobavením, napůl se znechucením prohlížel. Lili si připadala jako pod rentgenem.
"Lili, ahoj," pozdravil s úsměvem Severus, "Jak dopadly zkoušky?"
"No… prošla jsem," přiznala Lili.
"Takže všechno Vynikající," odtušil Severus Snape a podal Lili svoje výsledky, o které si zažádala.
"Koukám, že ty si také neodpadl špatně," pousmála se Lili, "A co budeš dělat teď?"
"Asi si půjdu lehnout."
"Ne, ne. Nemyslím teď hned. Myslím teď, po zkouškách."
Severus se zadíval na Alexe, který si ho z dálky zvědavě prohlížel. "No, asi budu chvíli cestovat," řekl nakonec a v periferním vidění viděl, jak se Alex zasmál.
Lili se zatvářila smutně. "Tak mi alespoň piš, ať vím, jak se ti daří."
"Budu, neboj. A co ty? Co budeš dělat?"
"Vstoupím do Fénixova řádu," oznámila s úsměvem Lili a Severus i Alex se zatvářili, jako by spolkli citron. Alex proto, že naprosto opovrhoval všemi, kteří se bouřili proti Mistrovi. Severus proto, že ho to naprosto ohromilo. Doufal, že Lili bude sedět doma v bezpečí, ne že bude řádit v ulicích a aktivně bojovat proti Tomu, ke komu se chystal přidat. Získat Lili tak bude o dost těžší.
"Je to nutné?" zeptal se proto.
"Chci pomáhat," odvětila rusovláska.
Severus spolknul hořkou odpověď. "Tak, dej na sebe pozor."

"Vím, že vám to řeklo už mnoho profesorů a ani já nebudu výjimkou. Svět potřebuje mladé lidi. Vy jste budoucnost. Vám se teď otevírá svět, který jste dosud nepoznali. Pamatujte, že dokud světlo svítí," promlouval Brumbál ke studentům sedmého ročníku a rozsvítil rukou svíčku, "je naděje. Když světlo zhasne," ukončil plamínek, "naděje umírá."
Několik studentek oddaně brečelo a ani Lili nebyla výjimkou. Několik studentů zmijozelské koleje včetně Severuse se zatvářili, jako by nejradši byli už pryč. Pobertové se zvedli od stolu a Lili s Jamesem zamířili pryč. James měl jasný cíl - mířil do učebny Přeměňování, kde poprvé Lili řekl, že ji miluje.
Učebna byla prázdná, Lili se podívala na Jamese a ten jí pokynul, aby si sedla. Poté mávnul hůlkou a vytvořil dokonalé prostředí. Jakoby odnikud se linula lahodná hudba. Ze stropu padaly na zem plátky růží a několik ptáčků přineslo na Liliinu hlavu věnec květin. Učebna se jakoby zázrakem změnila v nádhernou krajinou plnou rostlin.
"Jamesi," vydechla Lili, když si James před ní klekl a do očí mu padaly růže.
"Lili, od prvního okamžiku, co jsem tě uviděl, jsem věděl, že budeš důležitou součástí mého života, a to i přes to, že si mnou dlouho opovrhovala. Ale teprve před Vánocemi jsem zjistil, že tě miluju natolik, že jsem teprve po pár měsících chození připraven otevřít ti naplno svoje srdce až do konce života. Lili, miluju tě víc než kohokoli jiného a nedovedu si představit, že bych měl být bez tebe. Vím, že mi nezbývá než doufat, že cítíš to samé a nejspíš by mi to mělo i stačit, ale nestačí. Lili, vezmeš si mě?"
Lili zalapala po dechu, když ptáčkové snesli Jamesovi do rukou krabičku, kterou otevřel a v níž byl neuvěřitelně krásný zásnubní prstýnek. James trpělivě vyčkával. Lili se chystala pronést dlouhou řeč, ale místo toho se jen rozplakala a mezi vzlyky odpověděla. "A-no, Ja-me-si."
"Miluju tě, Lili," nevlékl James prstýnek na Liliin levý prsteníček a políbil ji.
"Já tebe, Jamie!"

Pobertové a Lili seděli ve vlaku, který mířil do Londýna. Právě tam měl začít Liliin a Jamesův společný život. Pár ještě o zasnoubení nikomu neřekl, ale právě teď, když byli možná naposledy všichni pospolu, se k tomu chystali.
"Budeme se brát," oznámil James přátelům, když se po půlhodině jízdy všichni pohodlně usadili.
"Cože?!" vyjekl Sirius nevěřícně a automaticky se zadíval na Liliinu levačku.
"Je to tak," přisvědčila Lili.
"Moc vám to přeju," popřál Náměsíčník snoubencům vše nejlepší.
Lili si pomyslela, že lepší už to být nemůže. Ona a James jsou zasnoubeni, začnou spolu žít a budou bojovat proti Pánovi zla. Kdyby Severus neodjížděl, usmířil se s Jamesem a nebyl tak podivínský, byla by dokonale šťastná. Ze všeho nejvíc jí však chyběla Eva. Asi to tak prostě má být, pomyslela si.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 A. A. | 2. června 2013 v 16:59 | Reagovat

Tak sladky :') mas talent,ty se jednou stanes spisovatelkou,za to ti rucim :)

2 Anytt* Anytt* | Web | 2. června 2013 v 17:00 | Reagovat

[1]: Děkuju! :)

3 Mellisa Potterova Mellisa Potterova | 4. června 2013 v 22:24 | Reagovat

Krasna to bola kapitola! Bolo to veľmi pekné napísané :) Obdivujem ťa že dávať kapitoli rýchlo ja osobne uz ich mám nejake dopredu ale teraz nemám čas ich pridať. Musím urobiť skúšky veď vysoká je Vysoka. ( aj tak mám este veľa času :) )

4 Mellisa Potterová Mellisa Potterová | Web | 4. června 2013 v 22:42 | Reagovat

Nielen by som sa tento rok este chystala na vysokú. Este mám dosť času ani maturity este nemám za sebou aleplanujem uz dopredu :)

5 Rogue Rogue | Web | 9. června 2013 v 0:18 | Reagovat

Jak tak čekali na to předání výsledků zkoušek úplně jsem si představila příští rok, který pro mě znamená maturitu. Já se tam snad složím :D
Hrozně mě pobavil Sirius, jak začal na celou síň řvát, že zkoušky udělal a vůbec to celé bylo dojemné, jejich rozhodování ohledně toho, že se dají k řádu a rozloučení Severuse s Lili, menší si vzpomenutí na Evu - kdypak ta se vrátí do děje?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama