Vzpomínky zůstanou

1. května 2013 v 10:55 | Anytt* |  Další povídky
Tak máme tu další songfic :). Musím přiznat, že s touto povídkou nejsem moc spokojená. Vlastně ji považuji za nejslabší, kterou jsem kdy napsala, ale i přes to jsem se rozhodla se o ní s vámi podělit. Osobně si myslím, že tato povídka je pouhý žvást, nic víc. Možná, že vy to budete vidět jinak, ale mně to tak alespoň připadá. No a teď jak jsem k napsání této povídky přišla. Poslední dobou se víc zajimám o písničky jako takové. Víc probírám texty, hledám v nich různé věci, dojmy, pocity, třeba i kus vlastního života. Jistě, bez hudby by to nebyla písnička, ale myslím, že dobrý text je základem. No a jak jsem si pouštěla písničku Vzpomínky zůstanou od Holki, řekla jsem si, že bych z toho mohla zkusit udělat povídku. No a dopadlo to takhle. Chci jenom podotknout, že to není autobiografické dílo, pouze k písničce mám citový vztah, protože nám ji pouštěli na táboře, kde to upřímně miluju.
No ale teď už ta povídka :). Opět doporučuji si písničku pustit!

Název: Vzpomínky zůstanou
Postavy: Neznámé - dívka a chlapec
Doba: Začátek léta
Žánr: Román
Zpívá: Skupina Holki
Děj: Něco končí, něco začíná. Končí láska, začínají prázdniny, ale vzpomínky zůstanou.Nevěřila bych, že se tohle stane. Záleželo mi na něm víc než na sobě a najednou nebylo na kom záležet. Kvůli dvouměsíčnímu budoucímu odstupu už nebyl nikdo, kdo by mě objal a dal mi pusu na čelo. V tu chvíli jsem necítila skoro nic, jen prázdnotu. Ani radost z vysvědčení jsem neměla. Přemýšlela jsem, jak zvládnu večírek, na který jsme oba pozvaní. Už jsme nebyli my. Na jedné straně jsem byla já a na druhé a tak vzdálené byl on.

Jednou všechno prostě končí,
A někde něco začíná,
Já se touhle písní loučím,
A naši bránu zavírám.
Krásný vzpomínky mi zůstanou,
Navždy mě budou hřát.

Nebylo to jednoduché. V jednu chvíli se s někým objímáte, milujete se a chce být spolu. Ve druhé na sebe rozpačitě koukáte, bojíte se, abyste pouhým náznakem neublížili tomu, koho jste ještě včera nebo dokonce před hodinou milovali, a víte, že už to mezi Vámi nikdy nebude jako dřív. Zůstane jenom to, co Vám už nikdo nikdy nevezme.

Zůstanou jen v srdci mým,
tam kde můžou spát,
ven je nepustím,
vzpomínky zůstanou
v srdci mým,
ty si nenechám vzít,
tam je můžu dát
a budou uzamčený,
uvnitř spát.

Jak hezké to bylo, když jsme si spolu začali. Chodili jsme hodiny po parku a povídali si. Chtěli jsme o sobě vědět úplně všechno, potřebovali jsme to. Na podzim jsme se procházeli v šustícím listí. V zimě jsme se z legrace koulovali. Na jaře mi každý den trhal ty nejhezčí nově vykvetlé květiny. Léto už spolu nezažijeme.

Všechno hezký jednou končí..
A do neznáma odchází,
i já se s tebou právě loučím
a to nejhezčí si odnáším.

Krásný vzpomínky mi zůstanou,
navždy mě budou hřát...

Stojím u holek a on u kluků. Snažíme se na sebe nedívat, ale skoro pokaždé se navzájem načapáme, jak na sebe koukáme. Bolí to, nás oba. Proč existují letní prázdniny? Proč dva měsíce?
Není to tak dlouhá doba, mohli bychom to zvládnout. Tak proč se chtěl rozejít?

Zůstanou jen v srdci mým,
tam kde můžou spát,
ven je nepustím,
vzpomínky zůstanou
v srdci mým,
ty si nenechám vzít,
tam je můžu dát
a budou uzamčený,

Už nemá cenu se tím zaobírat. Lidé se scházejí a rozcházejí. Jsme mladí, život před sebou. Možná to teď bolí, ale za pár dní už si ani nevzpomeneme. Zvláštní. Jak rychle člověk může přestat milovat. Už nic nebolí, jsem smířená. Na tváři se mi objeví úsměv. Začali letní prázdniny, tak proč truchlit? Je čas smíchu.

V srdci mým,
tam kde můžou spát,
ven je nepustím,
vzpomínky zůstanou
v srdci mým,
ty si nenechám vzít,
tam je můžu dát
a budou uzamčený,
klidně spát.

Je načase odejít. Je konec. To jediné, co nám zůstane, jsou vzpomínky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mellisa Potterová Mellisa Potterová | Web | 1. května 2013 v 17:48 | Reagovat

Moc pekné páčilo sa mi to :)

2 Mellisa Potterová Mellisa Potterová | Web | 7. května 2013 v 19:33 | Reagovat

10 kapitola urobená! ;) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama