9. Vánoce Pána zla

16. května 2013 v 20:55 | Anytt* |  I think we will be happy before we die
Moc děkuju za Vaše komentáře, opravdu potěší! Jinak bych se chtěla omluvit, že možná přidávám míň, než bych i sama chtěla, ale znáte to... Blíží se konec školního roku, na gymplech (takže i v mém případě) a středních školách jsou maturity a učitelé se doslova perou, aby měli u nás nějaké známky, a proto se neustále píší testy a zkouší se. Bohužel, ani moje škola není výjimkou, takže mám teďka poměrně fofr. Navíc zpracovávám se spolužáky projekt na občanku a upřímně - není jednoduché se v deseti lidech domluvit.
Nicméně k povídce: Tuto kapitolu věnuji speciálně a pouze Mellise Potterové, které má našeho zlatého Voldyho ve velké oblibě. Také jí děkuju za podporu, opravdu mě těší tvoje komentáře! Bohužel, je to nejspíš moje nejkratší kapitola, ale v této fázi se ohledně Pána zla píše dost zle, ale neboj, já to vylepším! Navíc já povídku píšu zásadně ve Wordu a tam to přece jen vypadá jinak, než tady na blogu. Jinak bych se chtěla opět všem omluvit, že do krásného jarního (pravda, občas deštivého počasí) píšu o Vánocích, ale prostě o tom ta povídka je, patří to k ní.
No ale teď už můžete začít číst :). Jen vám chci popřát hodně štěstí a pevné nervy při dohánění známek a ukončení roku, protože je to vždy stejné, a to náročné. So, good luck and now let´s read!

V krbu hořel oheň a zaplňoval tak poněkud chladnou místnost s velkým vyřezávaným stolem, kolem kterého sedělo několik lidí v černém. Všichni byli lehce nervózní, vrtěli se a očekávali příchod svého pána. Matky či otcové, kteří museli na Štědrý den opustit svoje rodiny, aby se věnovali povinnostem, netrpělivě hleděli na těžké dřevěné dveře a čekali, až se otevřou.
Belatrix Lestrangeová se toužebně rozhlížela kolem a znechuceně se dívala na ruku svého manžela, položenou kolem jejího ramene. Jediným důvodem, proč si Belatrix svého muže vzala, byl fakt, že byl z čistokrevné kouzelnické rodiny. Nic hlubšího k němu necítila.

Dveře se konečně otevřely a do místnosti vstoupil muž s velmi výraznými rysy v obličeji. Rozhlídl se po místnosti a ústa stáhl do falešného úsměvu, který měl vyjadřovat radost z vánočního setkání s "přáteli". Belatrix setřásla manželovu ruku a dychtivě se zahleděla na svého Mistra.
Pán zla se usadil v čele stolu a promluvil k Smrtijedům. "Vítám Vás, přátelé. Vítám Vás v tento vánoční čas. Jistě se nikomu z vás nelíbí, že Vánoce musíme trávit právě zde," odmlčel se Lord Voldemort a vyčkával na výkřiky, které oznamovaly, že jsou všichni naprosto šťastní, že tento večer mohou trávit se svým Pánem, a kterých se i dočkal, "Ale pokud se nám podaří prosadit již brzy svou moc, budeme za rok všichni u svých rodin."
Belatrix se zatvářila, jako by doufala, že minimálně alespoň ještě jeden rok bude Vánoce trávit úplně stejně, jako ty letošní.
"Teď ale přistupme k důležitějším věcem," vzal si slovo opět Tom, "Kdo z Vás přinesl svému Mistru dárek?" rozhlédl se po místnosti, kde všichni až na Belatrix sklopili provinile hlavu, "Nikdo?" pronesl zklamaně.
"Já ano, můj pane!" pronesla oddaně Belatrix a její manžel a zbytek rodiny se na ní nevěřícně zadívali, ale potom hned opět sklopili pohledy.
"Belatrix, to mě velice těší, ale byl to jen pouhý žert. Tvoje oddanost je neuvěřitelná, ale víc by ses uplatnila, kdybys místo shánění dárků, o které nikdo nestojí, plnila své úkoly."
"Můj pane," omluvila se Belatrix a přidala se k ostatním, hledícím do země.
Lord Voldemort se zahleděl na všechny přítomné a znechuceně se zatvářil. Odjakživa se spoléhal jen sám na sebe, ale bez nich by nemohl dokázat to, co dokázal teď. Nikdy v životě nechtěl být na nikom závislý, ale je potřeboval.
"Tak tedy, chtěl bych přivítat naše nové členy, manžele Diensovi. Přidali se k nám nedávno a jen co jejich syn Alex ukončí studium na škole v Bradavicích, uvidíme ho zde taky."
"A ještě jeho spolužáka, můj pane, Severuse Snapa," ozval se Nicolas Diens.
"Jistě, oba dva studenti tak rozšíří naše řady a pomohou nám plnit úkoly, které vás čekají. Naším největším úkolem je oslabit tzv. Fénixův řád. Opakuji oslabit, ne zničit. I v onom Řádu máme své špehy a je životně důležité si je tam udržet, dokud opravdu nepřevezmeme moc nad kouzelnickým světem. A s Fénixovým řádem se spojuje ještě další věc, která musí být vyřešena. Belatrix, podařilo se ti se svým manželem najít ty dva?"
Belatrix se zatvářila provinile, ale podívala se přímo do očí Pána zla. "Bohužel ještě ne, můj pane. Jsou dobře skrytí, ale jsme na stopě a jsem přesvědčená, že to nebude trvat dlouho a přivedeme je."
"Je to velmi důležité, Belatrix, velice. Jsou součástí našeho plánu, musíme je získat na svou stranu. Pokud je nenajdete, budou problémy."
"Jistě, můj pane.
"Dobrá tedy, je ještě něco, co je nutno probrat?" zadíval se na přítomné. "Nic? Dobře tedy. Věnujte se svým úkolům, zejména ty Belatrix, a až se příště sejdeme, doufám, že nenastanou žádné problémy," ukončil Lord Voldemort schůzi.
"Můj pane," vrhla se Belatrix k svému Mistrovi, jen co se začali ostatní zvedat ze židlí.
"Žádáš snad něčeho ode mě, Belatrix?"
"Můj pane, nepřijmete přece jen můj dar pro Vás?"
Tom se zahleděl na mladou Smrtijedku, která na něj obdivně vzhlížela. Nebyla ošklivá, ale jemu se nelíbila. Jemu se nelíbila žádná. Jediná věc ženského rodu, kterou miloval, byla moc. Tu chtěl, tu potřeboval a co bylo důležitější, tu momentálně měl.
"Splň svůj úkol Belatrix a přijmu tvůj dar," pronesl s posměchem, protože dar, o který by opravdu stál, by mu nemohl věnovat nikdo, "Splň svůj úkol, Belatrix a zasypu tě náklonností. Neuspěješ-li, bude tvůj dar tím posledním, který si někomu chtěla dát," prohlásil Lord Voldemort a odešel.
"Nezklamu vás, pane," zašeptala za ním Belatrix.

Lord Voldemort se usadil v křesle, když zvony začaly ohlašovat půlnoc. Přešel k oknu, otevřel ho a hůlkou zamířil na člověka, který zvony ovládal. "Avada kedavra!" Zvony utichly a všude se rozlilo blažené ticho.
Pán zla si opět sedl do křesla a zadíval se na svou hůlku. Nikdo mě nedokáže přemoci, nikdo. Nikdy nebude žít někdo, kdo by se mi postavil. O to se postarám.

"Tak řekni mi, kde to je! Řekni mi to, nebo tě zabiju!" vyhrožoval Lord Voldemort muži, který ležel zhroucený na zemi a prosil o milost. Najednou Pán zla pocítil volání svých stoupenců a znechuceně se podíval na muže. "Teď ne!" vykřikl naštvaně. Jestli pro mě nemají dobré zprávy, hodně lidí dnes umře, pomyslel si Tom a obrátil se k muži. "Nevadí, zjistím to jinak. Avada kedavra!"
Muž se zhroutil na podlahu a Pán zla ho překročil a přemístil se.

Lord Voldemort vstoupil do domu a shodil ze sebe plášť. Smrtijedi, kolem kterých procházel, se mu klaněli. Nikoho se na nic neptal, poznal Belatrixino volání a mířil přímo za ní.
Vstoupil do místnosti, ve které čekali manželé Lestrangeovi a oddaně se uklonili svému Mistru.
"Můj, pane," pronesli oba oddaně.
Lord Voldemort se zadíval přímo na Belatrix a promluvil pouze k ní. "Co pro mě, máš Belatrix?"
Belatrix se zatvářila důležitě. "Našli jsme je, můj pane, našli jsme je. Jsou tady, v domě."
Lord Voldemort se zamyslel a bez náznaku pochvaly přikázal Smrtijedům: "Přiveďte je!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mellisa Potterová Mellisa Potterová | Web | 16. května 2013 v 21:30 | Reagovat

Oh, ďakujem ďakujem ďakujem. (Imaginárne slzy :)) moc ti ďakujem za venovanie vážim si to. Úprimne sa mi ťa páčilo. A bol tam aj moj budúci manžel ( site o tom este neviem) páčilo sa mi ako povedal že sa mu Bellatrix nepáči. Pci sa mu moc a moc je moje druhé meno. :) Aj ja budem takého Voldyho ale o dosť, dosť a dosť neskôr. ;) Tak vážne ďakujem :) (preboha ja to prehánky s tými smilekmi :) a neviem napísať smilekmi:)) ( ospravedln ma som dosť sentimentalna vies uz mi moj vek ležia na mozog :))

2 A. A. | 17. května 2013 v 15:01 | Reagovat

:') nechceš to vydat? je to fantastický

3 Anytt* Anytt* | Web | 18. května 2013 v 12:47 | Reagovat

[2]: Moc dlouhá povídka :) Navíc už to vydávám na blogu, to zatím stačí :) a děkuju

4 Rogue Rogue | Web | 18. května 2013 v 17:41 | Reagovat

Předdstava jak si Voldemort rozbaluje vánoční dárek je skutečně k pokukání, úplně si tam k tomu domýšlím ten vánoční strom a ozdobné kýče :D To bych chtěla vidět, opravdu.
A které dva hledají, kdo je tak zajímá?!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama