11. OVCE 1/2

30. května 2013 v 20:32 | Anytt* |  I think we will be happy before we die
Takže :D Měla jsem připravenou fakt hodně dlouhou kapitolu, ale milý blog.cz mi vzkázal, že je to moc písmen a tudíž to není povoleno :D. Tak jsem Vám moji zatím nejdelší kapitolu rozdělila do dvou částí. Co je ale nejdůležitější - Pobertové končí školu. To ovšem neznamená konec povídky. Naopak, teď se to teprve pořádně rozjíždí! V nejbližší době bych chtěla samozřejmě přidat i druhou část. Obě části věnuji svým přátelům a rodině.
Všem přeji úspěchy ve škole a těším se na Vaše komentáře.

Lili se s nervozitou probudila už ve čtyři hodiny ráno. Měla stále ještě zavřené oči, ale nespala. Zkrátka a dobře nemohla. Teprve dnes ráno si uvědomila, že dneškem to všechno skončí. Skončí sedm let dřiny, sedm let schovávání za branami školy a začíná skutečný život.
Lili sebou trhla a vzala si do ruky učebnici Přeměňování, aby si ještě zopakovala nějakou látku. Po chvilce knihu ale zaklapla a zamyslela se nad uplynulými sedmi lety. Začala vzpomínat.


"Mami, mami! Jsem čarodějka! Mami, to je neuvěřitelné!"
"Jsem na tebe moc pyšná, broučku," pochválila paní Evansová svoji druhorozenou dceru.
"Tak mi máme doma čarodějnici jo? No to je teda nadělení!" pronesla Petunie jedovatě a znechuceně si změřila sestru.
"Petty, co se děje?" nechápala Lili, "Tebe to mrzí?"
"A co jako? Že nejsem mešuge?"

Lili si smutně vzpomněla na reakci svojí sestry, která jí její nadání záviděla. Proč jenom nemůžeme být obě stejné? Kdyby Petunie měla stejný dar jako její sestra, byla by Lili nejšťastnější člověk na světě.

"Nebelvír!" vykřikl Moudrý klobouk a Lili nadšeně vyskočila a namířila si to k nebelvírskému stolu, kde jí všichni radostně podávali ruce.
"Ahoj, jsem Remus Lupin," pozdravil ji dobře vyhlížející student, který si zrovna četl v učebnici Dějin Bradavic.
"Já Lili Evansová," představila se Lili a pomyslela si, že si s Remusem bude dobře rozumět.
"Tak Lili jo? Celkem hezký jméno, rusovlásko," oslovil Lili chlapec s rozcuchanými vlasy a s brýlemi na nose.
"Děkuju a ty jsi…?" prokázala Lili svou zdvořilost.
"James Potter, nejlepší partie v celém okolí," zasmál se James.
Lili si chlapce pořádně prohlédla. Vypadal namyšleně, stejně jako student, který seděl hned vedle něj. Měl černé vlasy a na jedenáct let okouzlující šarm, kterého si mnoho dívek u stolu všimlo.

Lili se začala oblékat na snídani. Měla pocit, že dnes stejně nic nesní, ale může se o to alespoň pokusit. Těšila se na Jamese. Ten ji určitě povzbudí a dodá jí odvahy.

"Neříkal jsem ti, že umět kouzlit je skvělý?"
"Měl si pravdu, Severusi. Škoda jen, že nejsme ve stejné koleji. Ten nafoukaný James Potter mi leze na nervy! Myslí si, že je největší borec a přitom má jenom plnou pusu řečí," rozhořčila se Lili, až na ní Snape obdivně vzhlédl. Sledoval každý její pohyb. Sledoval, jak se prsty rýpe v hlíně a hloubí si jamku, aby tam mohla zasadit květinu, kterou jí utrhl.
Když se jí to konečně podařilo, dodala: "Tak, tato květina nám bude připomínat naše přátelství, dokud bude růst, budeme spolu."

Lili se nedávno na místo, kde květinu zasadila, šla podívat. Uschla. Lili si s hořkostí vzpomněla na větu, kterou před několika lety řekla Severusovi. Tak, tato květina nám bude připomínat naše přátelství, dokud bude růst, budeme spolu. Květina uschla a oni spolu už nebyli. Jejich přátelství se nějak vytratilo. Severus se změnil a ona nechápala proč. Nebo jsem se změnila já? Pomyslela si Lili, když jedla ovesnou kaši na snídani.
"Škoda, že tu s námi není Eva," vzpomněl si Remus na Liliinu kamarádku.
Lili se cítila hrozně. Na Evu poslední dobou vůbec nemyslela. S blížícími se zkouškami se věnovala hlavně studiu a zanedbávala dokonce i svoji rodinu, které vždy poctivě každý den psala dopisy.
Zadívala se na Siriuse Blacka, co on na to. Nic. Stále jedl slaninu a upíjel přitom dýňovou šťávu. Na to, že měl dnes složit zkoušku OVCE, byl neobyčejně klidný.

"No tak, Evo, nech toho!" smála se Lili, když Eva stále nepřestávala v polštářové bitvě.
"Vzdej se!" volala na ni Eva a dál mlátila kamarádku polštářem.
"Dobře, dobře, vzdávám se!"
Lili se společně s Evou smála a pomyslela si, jak je jí dobře. Jediná kamarádka, které se může opravu svěřit. Ona a Severus ji drželi.
Právě v téhle chvíli se z Evy a Lili staly nejlepší kamarádky.

Profesorka McGonagallová se postavila před studenty svojí koleje, kteří měli dnes složit zkoušku OVCE, a chystala se k nim promluvit. Hned na začátku ji ovšem přemohlo dojetí a ukápla jí slza.
"Je pro mě vždy ctí dovést studenty až na konec jejich studia a vy, i přes mnohé nesnáze a útrapy, jste se dostali až sem. O některých mnozí profesoři pochybovali," podívala se Minerva na Poberty, "ale i oni ukázali, že mají na to, aby studovali na této škole. Čeká Vás významná ale nikoli poslední zkouška vašeho života. Jsem pevně přesvědčená, že jste se dobře připravili a všichni, opakuji všichni," zahleděla se na Červíčka, který nervózně přešlapoval z nohy na nohu, "dnes zkoušku OVCE složíte. Přeji Vám, aby se vám v životě dařilo dobře a abyste vždy dosáhli toho, čeho chcete. Když vám bude nejhůř, vzpomeňte si na váš první den v Bradavicích a představte si, jak vám bylo, když vás Moudrý klobouk zařadil do Nebelvíru.
Stojím tu před vámi a očekávám od vás jen to nejlepší a nyní máte šanci to mně a ostatním kolegům předvést. Tím završíte sedm let studia v Bradavicích a postavíte se na vlastní nohy. Hodně štěstí," popřála profesorka studentům a kapesníkem si setřela slzy.
"Panebože, panebože, mám hrozný strach!" přiznala Lili Jamesovi, který ji podpíral, ale sám vypadal, jako by potřeboval pomoc s udržením na nohou. Remus ještě hleděl do učebnic a Sirius si prohlížel slečny z ročníku, které se na zkoušku oblékly velmi slušivě. Červíček žvýkal tyčinku, kterou splašil ráno na snídani, a všichni společně vyčkávali, až se otevřou dveře a zkouška začne.

"Tak jak to dopadlo, Lili, nenapínej nás!" promluvila paní Evansová k Lili, která svírala dopis, který vytáhla z obálky s jejím jménem a adresou jejího bydliště. Ruce se jí klepaly, když četla mezi řádky, a byla velmi ráda, že Petunie odjela na prázdniny k přítelkyni, protože v této důležité chvíli jejího studia nechtěla vidět znechucený výraz její sestry.
"No," začala Lili a podívala se na rodiče, kteří se drželi za ruce a netrpělivě vyčkávali, co dcera řekne, "složila jsem zkoušku NKÚ ze všech předmětů," rozesmála se Lili a objala maminku, která neudržela slzy a štěstím se hlasitě rozbrečela. Tatínek vzal dceře papír z ruky a uviděl deset Vynikajících hodnocení a jedno jediné Nad očekávání - z Přeměňování. Právě ono Přeměňování jí v Bradavicích dělalo největší problémy. Pan Evans se pyšně zadíval na svoji druhorozenou dceru a podal ji ruku, kterou pevně stisknul. Pro Lili to znamenalo víc, než kdyby ji objal - věděla, že se za ní nestydí. Věděla, že ji miluje a jako Angličan ji podáním ruky projevuje největší lásku.

Lili se pracně snažila vzpomenout si, co četla v učebnici Obrany proti černé magii. Po chvíli si vzpomněla a dál horlivě psala. Se spokojeností udělala poslední tečku a zahleděla se na svůj krásný rukopis, kterým hustě popsala tři strany pergamenu. S údivem zjistila, že zbývá ještě čtvrt hodiny a zatímco většina studentů dál psala (no, přiznejme si to, někteří už jen koukali po ostatních a snažili se vzpomenout si, co mají vlastně psát), Lili pořádně zkontrolovala vše, co napsala, a poté odložila test a mrkla na Remuse, který už delší dobu seděl a čekal, až skončí daný čas. Lili se podívala na Jamese, který dopisoval posledních několik vět, a doufala, že má vše potřebné, co má v testu být.
Konečně profesoři ohlásili konec testu, hůlkou mávli a všechny pergameny se vznesly a srovnaly se na hromadu před komisí. Lili si oddechla a zamířila k Pobertům.
"Fuj, měl jsem celkem velký problém," vydechl Sirius a seknul sebou pod strom do stínu. Hodlal si přestávku mezi testy co nejvíc vychutnat, zatímco Remus si vzal učebnici Lektvarů a opakoval si různé přísady na praktickou i písemnou zkoušku.
"Jaký?" zeptala se starostlivě Lili a přivinula se k Jamesovi, který ji políbil.
"Vůbec jsem nevěděl, o co jde!" vykřikl dotčeně Tichošlápek, až se Lili rozesmála, čímž z ní spadla částečně nervozita ze zkoušek. Jakmile Siriuse blíž poznala, hned si ho zamilovala. Ovšem dřív tomu tak nebylo.

"Ach, Sirius je tak úžasný, věř mi to!" rozplývala se Eva nad Siriusem, který seděl znuděně v křesle Společenské místnosti. Šestý ročník byl celkem zlomový. Většina dívek už s někým chodila, ale Lili a Eva stále nikoho neměly. Eva se bláznivě zamilovala do Siriuse a téměř každý večer ho s Lili probírala. Lili jako správná kamarádka oddaně poslouchala Eviny výlevy, ale sama si na Siriuse udělala názor. Nejenom že se kamarádil s tím hrozným Potterem, ale navíc to byl neuvěřitelný sukničkář, který zlomil srdce nejedné dívce.
"Když myslíš, dej si ale pozor, aby ses samou láskou nespálila," pronesla Lili se smíchem a dál četla knihu.
"Ale prosím tě, je tak úžasný!"
V tu chvíli si k děvčatům přisedla spolužačka a rozbrečela se.
"Co se stalo?" zeptala se Lili kamarádky a pohladila ji.
"To… Sirius Black… On mě… nechal!" dostala spolužačka záchvat pláče a Lili se podívala na Evu s výrazem já-jsem-ti-to-říkala.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Potteraci-fanclub Potteraci-fanclub | Web | 31. května 2013 v 20:17 | Reagovat

Veľmi pekné teším sa na pokračovanie. Som veľmi zvedavá co sa stalo s Evou. A chcela by som sa spýtať ci este príde na scénu Voldy. Viem že v tomto príbehu je cca zlý ale tu mi to tak neva... :D

2 Rogue Rogue | Web | 9. června 2013 v 0:13 | Reagovat

Moc se mi líbilo jak jinak nezáživné popisování zkoušek, toho jak jsou všichni na nervy, zkouší opisovat atd., jsi dokázala podat zajímavě, právě přes Lili a její vzpomínky na studium :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama