6. Nový život

20. dubna 2013 v 10:37 | Anytt* |  I think we will be happy before we die

Tak se Vám opět hlásím, i když přiznám, že dneska s mírnou nevolí. Hned vysvětlím. Měli jsme konečně, poprvé za 2013, jet na chatu, ale kvůli počasí jsme nakonec zase zůstali doma. Navíc já mám pondělí a úterý volno, kvůli přijímačkám na náš gympl, takže se sice můžu válet, ale zpestření na chatě by taky prospělo. Navíc babička má zánět ledvin tuším, odmítá hodně pít a odmítá léčbu, takže vážně paráda. No, tak jsem se Vám hezky vykecala, co se u nás děje nového, a teď k pozitivům :). Když nejedu na chatu, můžu sem přidat alespoň další kapitolu ITWWBHBWD. Řekla bych, že šestá kapitola je plná napětí, i když to může být pouze můj názor. Každopádně děkuji za komentáře a nezapomínejte hlasovat v anketě o tom, jak se Vám povídka líbí.

Ahoj mamko,
Jak se máte? Co Petunie, pořád se zlobí? Je všechno v pořádku? Denně čtu Denní Věštec a díkybohu (!) nenacházím žádné z vašich jmen. Každý večer se modlím, jestli jste v pořádku. O Vánocích budeme všichni pohromadě a starostí bude zase o trochu míň.
Na učení toho máme hodně. Každý z profesorů nás straší zkouškami OVCE, a i když máme hodně volna, úkolů je mnoho. Tak třeba na Přeměňování si máme pořídit tři koňské ocasy. Ty seženu v Prasinkách, protože tam za týden máme jít, ale na Studium mudlů si máme pořídit těhotenský test a ten jsem v Prasinkách ještě nikdy neviděla. Prosím, pošli mi ho, mami, a k tomu ještě nějakou knížku na čtení.
Všechny Vás miluju,
Lili.


Lili si oddechla, když dopsala dopis. Doufám, že mě nebudou podezřívat, že jsem v tom. Lili se podívala na zhroucenou kamarádku, která byla v obličeji celá bílá. Zalepila dopis a oznámila Evě, že se jde porozhlédnout do sovince po nějaké sově. Chtěla co nejrychleji proklouznout k Buclaté dámě, aby s nikým nemusela mluvit a aby jí například James nezastavil. Z nového přátelství měla vcelku radost, ale teď musela dát přednost tomu starému.
V sovinci si vybrala krásného puštíka, který vypadal odpočatě, a připevnila mu dopis na nožičku.
"Leť, prosím," poprosila a sova se vznesla do tmy. Lili se chvíli dívala, jak mizí k jejím rodičům a počítala v duchu, jak dlouho může trvat, než se sova s odpovědí a těhotenským testem vrátí. Doufala, že brzy. Přemýšlela, jestli by s Evou neměla jít za McGonagallovou a všechno jí to říct. Pak se zarazila. To nemůžu, byla by to zrada.

Když se Lili vrátila do ložnice, ležela Eva na posteli a zírala do stropu.
"Poslala si to?"
"Samozřejmě. Za pár dní to snad přijde," ujistila ji Lili.
"Bojím se, Lili. Sirius se k tomu nikdy nepostaví a já nevím, co bych řekla našim. A co škola? Záleží mi na tom, abych dostudovala!" sesypala se kamarádka Lili v náručích.
"Ššš, Evi, to bude v pořádku, uvidíš. Třeba v tom ani nejsi."
"A co když jo, Lili? Co pak? Zkazím si život!"
Lili neměla ani ponětí, jak se řeší těhotenství v kouzelnickém světě. Pravda byla, že ač Lili znala většinu zvyků a tradic kouzelnického světa, o těhotenství a porodnictví nevěděla vůbec nic. Existuje kouzelník-gynekolog nebo mají porodní bábu? Lili nevěděla a nedokázala Evě pomoc. Sama kamarádka neměla s rodiči moc dobrý vztah a o tomhle nikdy nemluvila.
Nadšení ze setkání s Jamesem se hned vytratilo. Nebyla nadšená z jezerní písně, nebyla nadšená z usmíření s Dvanácterákem. Nebyla nadšená z toho, co se v tomto školním roce událo.
Svět se zbláznil. Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit je silnější a silnější, Brumbál je nervózní, smutný a unavený, já a James jsme se usmířili, se Severusem se skoro nevídám a je tak odtažitý. A Eva je těhotná a otcem je Sirius. To snad není pravda.

"Musíš to vypít, Remusi. Bude to pro Tebe snazší."
"A pil si to někdy, Jamesi?"
"Jedině když to vypiješ, tak nás nezabiješ, až se s tebou budeme prohánět po školních pozemcích!"
Sirius se zamračil. "Náměsíčníku já tě varuju. Zbývá nám poslední půlhodina, než se nám tady proměníš v krvelačného zabijáka a ještě se potřebujeme dostat k Mlátivé vrbě! Koukej to vypít, nebo ti to násilím nacpu do krku i se sklenicí!"
Remus se zhluboka napil a vyprázdnil tím tak sklenici s lektvarem
"Lepší?" zeptal se James.
"Mnohem," odsouhlasil Lupin.
"Bezva, tak jdeme, chci se trošku proběhnout," rozběhl se Sirius ke dveřím.

Severus Snape se ještě těsně před večerkou potuloval okolo hradu. Přemýšlel nad tím, co mu svěřil Alex. Posledních několik týdnů to vlastně bylo jedno a to samé. Nás pán, náš vládce. Byl nadšený představou, že někdo konečně bude moci uplatnit svoje kouzelnické nadání a nebudou ho přitom šikanovat nenávidění spolužáci. Mistr ho naučí všemu, co potřebuje, aby přežil. Uvědomoval si, že bude zabíjet, sloužit zlu a mstít své nové přátele, ale byl s tím smířený. Jediné po čem doopravdy toužil a co si myslel, že již brzy získá, byla Lili.
Lili Evansová pro něj byla odjakživa světlo na konci tunelu. Už když jí poprvé uviděl, jak zvedá ze své dlaně květinu a její mudlovská sestra ječí na celé kolo, věděl, že by byli dobří přátelé. Teď už mu to ale nestačilo. Chtěl, ba potřeboval, víc.
Ze zamyšlení ho vytrhl pohled na Mlátivou vrbu, ke které se pomalu, ale jistě blížila postava Remuse Lupina. Všiml si ho už dříve, jak každý měsíc mizí v hlubinách stromu a za ním jeho podlí kamarádíčkové. Nevěděl, co by mohl riskovat a vydal se k vrbě.

Sirius Black se nemohl dočkat, až si konečně zařádí se svými přáteli. Vyrazil tedy těsně za Remusem, aby už se mohl přeměnit v obrovského psa a trochu se proběhnout po školních pozemcích. Zvěromágem byl teprve krátce - rok nebo dva, ale užíval si to. Když společně s Jamesem a Peterem zjistili, že je Remus vlkodlak, neotočili se k němu zády, naopak. Studovali tento druh magie a podařilo se jim přeměňovat se ve zvířata, aniž by to ministerstvo vědělo. Plně byl s celou záležitostí obeznámen jenom Albus Brumbál.
Sirius se zastavil, když u vrby spatřil povědomou osobu s černými mastnými vlasy a zahnutým nosem.
"Hej Srábku!"
"No ne, Black," odvětila osoba.
"Co tu chceš?"
"Zjistit konečně, co ty a ti tví kamarádíčci provádíte."
A v tom to Siriuse napadlo. Usmál se a pravil: "Tak proč se nejdeš podívat? Co kdybychom dělali něco nezákonného?"
Severus Snape se zamračil a zahleděl se na Mlátivou vrbu. Vykročil směrem k ní a za chvíli zmizel.

James Potter a Peter Petigrew po chvíli následovali své přátele. Oba se těšili, až si zase trochu zařádí na školních pozemcích. Vykročili ven a pohleděli k Vrbě.
"Ne!" zakřičel najednou James. Měsíc se vyhoupl na nebe a osvítil tak celé školní pozemky. James a Peter mohli krásně vidět Severuse Snapa mířícího do Mlátivé vrby, jejíž cesta vedla do Chroptící chýše, kde se momentálně proměňoval Remus Lupin ve vlkodlaka.
Sirius nahodil zděšený obličej, jako by mu právě teď došlo, co provedl a Petr vyjeveně pištěl.

Albus Brumbál se časně z rána procházel po své pracovně a před ním v tmavě modrých křeslech seděli tři chlapci. Rozzuřeně a přísně se díval na každého z nich.
"Co jste si mysleli?! A zrovna v téhle době, kdy nikdo není v bezpečí před Lordem Voldemortem," chlapci sebou trhli, když uslyšeli jméno nejobávanějšího černokněžníka všech dob, "Je vám doufám jasné, že minimálně dva z vás bych mohl okamžitě vyloučit, že pánové Blacku a Snape?" Brumbál se odmlčel a zastavil se, "Ale neudělám to. Každopádně vy, pane Blacku, máte podmínečné vyloučení ze školy a vy, pane Snape, byste měl okamžitě poděkovat panu Potterovi."
Severus ze svých úst vypustil syčivé Díky.
"Teď běžte do svých ložnic. Vy ne, pane Snape, s Vámi si ještě potřebuji promluvit."
Sirius a James se zvedli z křesla a zamířili k nebelvírské koleji.
Jakmile se za nimi zavřely dveře, obrátil se ředitel na chlapce. "Pane Snape, doufám, že si uvědomujete, jaké jste dneska měl štěstí. Nebýt pana Pottera, pravděpodobně byste tu už nebyl. Je vám také jasné, že nikomu nesmíte o problému Remuse Lupina nic říct, je to důležité, pane Snape. Slibte mi, že to zůstane jenom mezi námi."
Severus Snape se znechuceně zadíval na profesora. "Jistě, pane. Už mohu odejít?"
"Běžte."

Lili se brzy ráno probudila, když slyšela klepání ptačího zobáku o okno. Promnula si oči, protáhla se a rychle otevřela okno a vpustila dovnitř sovu, aby nevzbudila ostatní. Velký pták jí přinesl dopis s balíčkem, který urychleně otevřela a nalezla v něm těhotenský test a knihu. Poté rozbalila dopis a začala číst.

Lili,
Jsi v pořádku, zlatíčko? Opravdu potřebuješ ten těhotenský test jenom na učivo? Nejsi těhotná, že ne?! Dělám si o Tebe velké starosti, zdá se mi to divné. Lili, okamžitě mi napiš, co se děje!
Všichni zdraví, máma.

Lili se pousmála, když si přečetla, jak velké starosti si její maminka dělá. Vzala si tedy pergamen a inkoust a napsala rodičům dlouhý dopis, ve kterém několikrát zdůraznila, že těhotná rozhodně není.
Když viděla sovu, jak se s dopisem domů vzdaluje, vzbudila Evu.
"Evo, vstávej!"
"Co se děje?"
"Musíme něco vyřídit," naznačila kamarádce důležitost situace.
Eva se vyhrabala z postele, Lili sebrala krabičku s těhotenským testem a obě dvě zamířili na záchod.
"Tak, jak to teda funguje?"
Lili jí vysvětlila postup a za chvíli už Eva byla v kabince.
Teď zbývá jen čekat, pomyslela si Lili.

Pobertové dneska vstávali ve smutné náladě. Měli sice jistotu, že se o nočním incidentu nikdo nedozví, ale stejně byli všichni skleslí. Remus nemohl přenést přes srdce, že skoro ublížil jinému studentovi, Siriuse tížilo podmínečné vyloučení, Peter byl celou situací naprosto vyděšený a James byl z toho všeho velmi špatný. Nikdo z nich nemluvil, prostě se jenom převlíkali a poté zamířili do Velké síně na snídani. James se v naději rozhlédl, ale Lili nikde neviděl. Alespoň kdybych ji zahlédl, pomyslel si. Byla by to jediná útěcha tohohle smutného dne.

"Lili, podívej se na to ty, já to vidět nechci," poprosila Eva svoji kamarádku.
"Dobře, takže jedna čárka znamená, že těhotná nejsi, dvě čárky znamenají, že dneska budeš jíst za dva," informovala Lili Evu.
"Jo, tak do toho."
"Opravdu to nechceš udělat sama?" zeptala se pro jistotu Lili.
Eva zavrtěla hlavou a sledovala kamarádku, která vzala do ruky těhotenský test. Lili chvíli hleděla na Evu a potom sklopila zrak na test.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rogue Rogue | Web | 20. dubna 2013 v 16:58 | Reagovat

Opravdu napínavá kapitola, zajímalo by mě jestli je Eva těhotná a nebo není! :-O

2 A. A. | 22. dubna 2013 v 18:04 | Reagovat

hele Anet,potřebuju další díl :D tak čeká to dítě,nebo ne? zabíjíš mě ^__^

3 Anytt* Anytt* | Web | 23. dubna 2013 v 9:27 | Reagovat

[2]: Dočkej času :D Už dnes večer ;)

4 Mellisa Potterova Mellisa Potterova | Web | 23. dubna 2013 v 15:23 | Reagovat

Jej úžasné som zvedavá či je a či nie je tehotná. Horim zvedavosťou a prosím neurob mi že ma necháš zhoreť. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama