1. Nechtěj mě rozesmát

31. března 2013 v 15:21 | Anytt* |  I think we will be happy before we die

Tak, přidávám první kapitolu mojí povídky I think we will be happy before we die. Je to začátek, mějte s tím trpělivost. Snad se Vám to bude líbit.

"OVCE jsou nejdůležitější kouzelnickou zkouškou, která Vás v životě čeká, pokud se ovšem nesetkáte se zlým černokněžníkem. Pokud uděláte tuto zkoušku, stanete se opravdovými kouzelníky, vyjdete školu a budete si moc najít i velmi dobrou práci. Jestli někteří z vás budou zkoušky obzvlášť v mém předmětu zanedbávat, nemusí dále na hodiny Přeměňování chodit že, Blacku?" podívala se profesorka McGonagallová na studenta s černými po ramena dlouhými vlasy, který si pohrával s kouzlem oživlou papírovou vlaštovkou.
"Paní profesorko," postavil se Sirius Black k pobavení svých spolužáků. Všechny dívky na něj obdivně pohlédly stejně jako jeho kamarád Peter a nejlepší přítel James s rozcuchanými vlasy ho poplácal po zádech.
"Co jsem teď říkala, pane Blacku?"

"Že zkoušky OVCE jsou nejdůležitější zkouškou v našem životě, paní profesorko."
McGonagallová se na něj upjatě zadívala a brýle si posunula blíž ke kořeni nosu. Byla to velmi přísná dáma, která byla ředitelkou nebelvírské koleje. "Dávejte laskavě pozor, pane Blacku. Předpokládám, že už máte vybrané svoje budoucí zaměstnání."
"Myslím, že není moudré se rozhodovat dopředu, paní profesorko. Ve čtyřech letech jsem chtěl být kouzelnickým pilotem, v deseti jsem chtěl být modelem pro mudlovský svět a v patnácti…"
"Sedněte si laskavě!" okřikla ho profesorka. "Srandičky, legrácky. Vy si neuvědomujete, jak je studium a výběr budoucího povolání důležitý. Baví Vás jenom bavit třídu svými vtípky a… slečno Amberová, přestaňte civět s otevřenou pusou na spolužáky!" profesorka přešla celou místnost, sebrala z velké skříně sadu starých rozpadlých knih a zavolala Blacka. "Rozdejte každému jednu knihu a dejte obzvlášť pozor, abyste každému dal celý obsah knihy, jinak se kouzlo nepovede."
"Knihu?! Vždyť to vypadá, jako byste to vytáhla krávě z…," zarazil se Sirius, když na něj McGonagallová vrhla zlostný pohled. "Jistě, paní profesorko."
"Kouzlo Insedimonto je kouzlem, které už jsme probírali v pátém ročníku," pokračovala nevzrušeně profesorka, "kdo z vás si pamatuje, jak toto kouzlo funguje?"
Ve třídě se zvedla jediná ruka.
"Ano, slečno Evansová?"
Na Lili Evansovou obrátilo pohled mnoho spolužáků. Nejzkoumavější však byl pohled Jamese Pottera. Cítila, jak se jí vpaluje do kůže na tváři, ale nepodívala se na něj. Věděla, jaký James je. Arogantní, nafoukaný floutek bez citu. Ostatně, dokázal jí to už několikrát. Některé dívky tvrdily, že to je láska, ale Lili tomu nevěřila. Pokud někdo miluje, tak to nemůže dokazovat takovým způsobem. Šikanování spolužáků pro pobavení ostatním se jí příčilo, stejně jako celý James Potter. Kolikrát jí už zval na rande a kolikrát už řekla ne. Vlastně se jí dvořil už od prvního ročníku v Bradavicích. A ona vytrvale a se stejným názorem odmítala jeho nevhodné návrhy. "Když použijeme kouzlo Insedimonto, dosáhneme většího výsledku, než kdybychom použili Reparo. Reparo věci pouze zpravuje, kdežto Insedimonto věci rovněž vylepšuje. Musíme pouze myslet na to, co chceme s danou věcí udělat a pak stačí přidat koncovku, která se k danému kouzlu nejlépe hodí."
"Téměř správně, deset bodů pro Nebelvír. Insedimonto působí také jako…"
"To se ti povedlo Tichošlápku! Naštvat tak pěkně McGonagallku, to se jen tak nevidí," poplácal James Potter Siriuse po zádech.
"Jo, to se ti vážně moc povedlo, kamaráde!" zapištěl Peter Pettigrew, malý podsaditý chlapec s hlodavčími zuby.
"Co na to říct, kdo umí…"
"Ale prosím tě, nechtěj mě rozesmát. Ty, že něco umíš? Nebo některý z těch tvých kamarádíčků?" ozvala se zezadu Lili, která rozhovor vyslechla.
"Pořád lepší než být šprt, ne?"
"Siriusi…," mírnil kamaráda James, " Hej Evansová, to cos řekla na Přeměňování, bylo dobrý. Já si z pátýho ročníku nepamatuju nic," přiznal James.
"A víš, že mě to ani nepřekvapuje? Divím se, že při svých znalostech vůbec víš, jak se jmenuješ."
"Kdyby z Tebe nemluvila láska, tak bych se snad i naštval," usmál se Dvanácterák a přiblížil se k Lili.
"Láska? Láska?! To je odpor, Pottere! Než být zamilovaná do Tebe, to bych si radši vzala ropuchu!" rozohnila se rusovláska.
Zleva se ozval neskrývaný smích. Pobertové se otočili a uviděli nenáviděného chlapce s mastnými černými vlasy a zahnutým nosem.
"Ty se směješ? Směješ se ty mně, Srábku?!" vykřikl James na chlapce.
Severus Snape se přestal smát, ale na tváři mu stále pohrával zlomyslný úšklebek. "Směju se tomu, co jsi, Pottere a co znamenáš pro holky, jako Lili."
"Jo? A Lili už pro Tebe není mrňavá mudlovská šmejdka, jako před týdnem? Nechtěj mě rozesmát! Řekni Lili, že se ti to nelíbilo!" zopakoval James Liliinu větu.
Lili zalapala po dechu, když si vzpomněla na incident minulý týden. James Potter a Sirius se opět dali do šikanování jejího kamaráda Severuse Snapa, se kterým si vždy rozuměla. V tu chvíli se ale zachoval dost hrubě, když jí nazval nejsprostším výrazem pro kouzelníka, který pochází z nekouzelnické rodiny. "Jeden to řekne a druhý to zopakuje a připomene. Vlezte mi všichni na záda!" vykřikla s bolestí v hlase Lili a utekla z chodby, kde stáli.
Co brečíš sakra? Vždyť víš, že je to jenom arogantní floutek, říkala si Lili sama pro sebe, co můžeš čekat od někoho, jako je Potter a ti jeho kamarádíčkové?! Prober se! Je to Potter… Nebreč sakra… Jenom Potter… ale Severus je možná stejný… Je to Potter… Nebreč kvůli němu… Potter… ale Snape… Jediný kamarád…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Potteraci-fanclub Potteraci-fanclub | Web | 1. dubna 2013 v 16:53 | Reagovat

Prečítali si si moje poviedky lebo ja tvoje áno

2 Potteraci-fanclub Potteraci-fanclub | Web | 1. dubna 2013 v 20:39 | Reagovat

Som rada že sa ti moja poviedka páči a ako sa spriateluje? :) maš vlastný email?

3 Rogue Rogue | Web | 2. dubna 2013 v 6:49 | Reagovat

Na začátek to není vůbec špatné, líbilo se mi jak jsi uvedla Lili to bylo přesné! A Blackova poznámka o tom, jak vypadají knížky to bylo trefné! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama